Skip to content Skip to footer

Opakowania cukiernicze w logistyce sprzedaży hurtowej i detalicznej

Sprzedaż, transport i zabezpieczenie wyrobów w branży cukierniczej jest bardzo ważnym aspektem i wymaga zastosowania specjalnych pojemników, jakimi są opakowania cukiernicze różnych rodzajów, które są przeznaczone do pakowania różnorakiego asortymentu. Obecnie producenci opakowań oferują wiele modeli pojemników, wykonanych z różnych materiałów.

Papierowe opakowania zbiorcze i hurtowe.

Do pakowania artykułów wprost z hali produkcyjnej najczęściej używane są specjalnie przystosowane papierowe opakowania, które posiadają cechy pozwalające na maksymalne zabezpieczenie towarów przeznaczonych do transportu. Jednorazowe opakowanie cukiernicze jest wykonane ze sztywnego kartonu o powierzchni gładkiej powlekanej, do której nie przywierają miękkie elementy ciast, takie jak kremy, masy cukiernicze czy bita śmietana. Takie opakowania na ciasta dobrze chronią produkty przed odkształcaniem, uszkodzeniami czy zanieczyszczeniem, a ich standardowe wymiary pozwalają na optymalne wykorzystanie powierzchni transportowej. W papierowe kartony najczęściej pakuje się duże formy cukiernicze lub zbiorczo większe ilości drobnych.

Opakowania ozdobne wykonane z papieru i polipropylenu

W sprzedaży detalicznej: w sklepach, cukierniach, kawiarniach bardzo popularne są eleganckie opakowania cukiernicze, które mogą być ozdobione różnymi motywami oraz występują w wielu odmianach kolorystycznych. Takie pojemniki jednorazowe są bardzo ładne i estetyczne, dlatego często służą wraz ze słodką zawartością jako prezenty w różnych okolicznościach. Handlowcy mają do wyboru pojemniki wykonane w całości z eleganckiego sztywnego papieru lub też łączone, gdzie papierowy kartonik jest wyposażony w foliowe okienka, które ładnie eksponują zawartość. Bardzo częstą praktyką wśród producentów i sprzedawców słodkich wyrobów jest drukowanie na opakowaniach cukierniczych logo producenta słodyczy, dlatego pojemniki oprócz funkcji typowo użytkowej pełnią także rolę reklamy firmy.

Opakowania do produktów cukierniczych o specjalnym przeznaczeniu

Obecnie powszechnie używane opakowania na ciasta i torty posiadają formę estetycznej jednorazowej tortownicy. Do sztywnego dna przymocowuje się przezroczyste duże wieczko z polipropylenu, które zabezpiecza ten wrażliwy produkt przed uszkodzeniem. Takie opakowanie cukiernicze świetnie eksponuje zawartość.