Skip to content Skip to footer

Popularne alkomaty elektrochemiczne?

Z alkomatami elektrochemicznymi można spotkać się coraz częściej. Okazuje się, że jest to sprzęt, który nie jest wykorzystywany tylko przez służby mundurowe. Czasami warto posiadać w domu takie urządzenie, które pomaga ocenić trzeźwość. Co warto wiedzieć o alkomatach?

Alkomaty z atestem

Jeszcze jakiś czas temu, można było spotkać się z tym, że alkomaty były wykorzystywane tylko przez służby mundurowe. Obecnie sprzęt ten jest kupowany także przez osoby prywatne, a dokładniej mówiąc- przez kierowców. Jest to dobre rozwiązanie, szczególnie po większych imprezach zakrapianych alkoholem. Należy pamiętać, że podczas jazdy liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo na drodze, dlatego pod żadnym pozorem nie powinno wsiadać się za kółko, jeśli nie ma się pewności co do trzeźwości. Pomocne w tym przypadku mogą okazać się Alkomaty z atestem, które bardzo szybko mierzą zawartość alkoholu we krwi. Jakie alkomat warto zakupić? Na co zwracać uwagę podczas wyboru, aby uniknąć produktów złej jakości?

Alkomaty elektrochemiczne

Obecnie najczęściej można spotkać się z alkomatami elektrochemicznymi, które cieszą się niezwykłą popularnością, szczególnie wśród służb mundurowych. Alkomaty elektrochemiczne są przede wszystkim niezwykle odporne na czynniki zewnętrzne, takie jak wilgoć czy wysokie temperatury. Cechują się również niezwykle dokładnymi wynikami pomiarów, dlatego też ich cena jest zdecydowanie wyższa niż cena innych alkomatów. Jak sama nazwa wskazuje, w alkomatach tych został zamontowany specjalny sensor elektrochemiczny, który pozwala na szybkie i dokładne przeprowadzenie pomiaru. Jest to sprzęt nowej generacji, który na rynku sprzedaży pojawił się dopiero niedawno. Warto jednak w niego zainwestować, gdyż może okazać się niezwykle pomocny.

Alkomat to urządzenie, na którego zakupie nie warto oszczędzać. W tym przypadku lepszym rozwiązaniem będzie zakup droższego sprzętu, który sprawdzi się zdecydowanie lepiej. Na drodze trzeba zachować przede wszystkim bezpieczeństwo, dlatego nie wolno wsiadać za kółko, jeśli nie jest się pewnym swojej trzeźwości. Czasami lepiej najpierw sprawdzić poziom alkoholu we krwi.