Skip to content Skip to footer

Oprogramowanie Solidworks – jakość dostępna dla każdego

Jak ułatwić sobie pracę z zakresu projektowania? Najlepiej zainwestować w dobre oprogramowanie. Taki wydatek zawsze jest w pełni uzasadniony i opłacalny – w końcu usprawnia wykonywanie codziennych obowiązków zawodowych. Solidworks online należy do jednych z bardziej popularnych programów. Dlaczego tak wiele osób decyduje się na wykupienie licencji? Czy jego obsługa jest trudna? Czy mogą korzystać z niego także studenci?

Łatwość obsługi i rozbudowane funkcje, czyli program, który doceniają profesjonaliści i studenci

Solidworks jest jednym z bardziej znanych oprogramowań do projektowania, tworzenia wizualizacji, modelowania 3D i wykonywania analiz. Jego pierwsza edycja ukazała się już w 1995 roku i do tej pory program ma wielu fanów. Mimo że posiada wiele przydatnych funkcji, które ułatwiają codzienną pracę inżynierską, bez problemu sięgnąć po niego mogą także osoby, które dopiero rozpoczynają naukę projektowania. Intuicyjny interfejs pozwala w szybki sposób poznać możliwości programu, dzięki czemu nawet niedoświadczona osoba poradzi sobie z jego obsługą.

Solidworks cena – ile kosztuje korzystanie z oprogramowania?

Z Solidworks online za darmo korzystać mogą studenci – wystarczy wysłać skan legitymacji sprzedawcy. Oprogramowanie jest udostępniane także uczelniom wyższym i szkołom. Ważną informacją jest również to, że przed decyzją o zakupie licencji można przez 30 dni za darmo sprawdzać funkcje Solidworks online. W tym celu należy pobrać wersję testową programu ze strony dystrybutora, a po upływie miesiąca zdecydować się na zakup licencji lub zrezygnować z dalszego używania programu. Jest to spore ułatwienie dla niezdecydowanych osób, które nie chcą kupować przysłowiowego kota w worku. Dla profesjonalistów jest to także dobra okazja, by przetestować kilka oprogramowań do projektowania i modelowania 3D i na końcu zdecydować, które jest najlepsze do pracy, którą wykonują.

Ze względu na rozbudowane funkcje programu i jego różne wersje, a także rodzaje licencji do wyboru Solidworks cena nie jest jednoznaczna. W celu zapoznania się ze szczegółową ofertą najlepiej jest skontaktować się z przedstawicielami firmy, którzy doradzą, co będzie najlepsze i najbardziej opłacalne dla danego klienta.