Skip to content Skip to footer

Optyka myśliwska Zeiss

Myślistwo jest w naszym kraju coraz bardziej popularne. Aby zostać myśliwym, nie wystarczą jednak tylko chęci. Myśliwy ma obowiązek posiadać odpowiedni zasób wiedzy i doświadczenia. Kolejnym czynnikiem, który pozwoli zostać myśliwym, jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Podstawowym wyposażeniem myśliwego jest oczywiście „długa” broń palna, ale nie można ignorować takiego dodatkowego ekwipunku, jakim są optyczne przyrządy celownicze.

Polować z optyką czy bez?

Polowanie z optyką ma zwolenników oraz przeciwników. Każdy z nich ma trochę racji. Przeciwnicy takich polowań jako główny argument przytaczają fakt, że polowanie z optyką niesie ze sobą większe prawdopodobieństwo trafienia, a co za tym idzie daję zwierzęciu mniejszą szansę na ucieczkę, a dla myśliwego zbyt przewidywalne polowanie jest bardziej nudne. Faktycznie bardzo precyzyjna jest obecnie optyka myśliwska zeiss dla przykładu (jedna z przodujących marek) oferuje lunety celownicze Zeiss o parametrach pozwalających na precyzyjny strzał z naprawdę dużego dystansu.

Druga strona medalu to opinie zwolenników. Ci z kolei podnoszą argumenty, że stosowane lunety myśliwskie Zeiss lub innych marek, pozwalają na podniesienie bezpieczeństwa na polowaniu, jednocześnie sprawiając, że samo polowanie jest bardziej humanitarne. Nie bez znaczenia jest również oczywiście wygoda dla myśliwego oraz oszczędność amunicji.

Zalety stosowanie optyki myśliwskiej

Lunety celownicze Zeiss stosowane podczas polowania, jak wspomniano wyżej, pozwalają na bardziej humanitarne jego przeprowadzenie. Wynika to z faktu, że stosując lunety myśliwskie Zeiss ‘a lub innych producentów, zwiększamy zdecydowanie prawdopodobieństwo oddania czystego strzału, który uśmierca zwierzę natychmiastowo. Obecnie w wielu mediach myśliwi są „hejtowani” co bardzo często wynika z niedostatecznej wiedzy dotyczącej samego polowania, stereotypów lub mitów. Niestety jedno w tym wszystkim jest prawdą. Brak czystego strzału powoduje konieczność tropienia rannej zwierzyny, co jest głównym argumentem przeciwników polowań. Lunety celownicze zdecydowanie zmniejszają częstość występowania takich sytuacji.

Optyka myśliwska Zeiss to oczywiście nie tylko lunety. Do wyboru mamy również kolimatory, noktowizory oraz urządzenia termowizyjne w tym termo-lunety. Dzięki takim urządzeniom mamy pewność, że wykonując strzał, strzelamy faktycznie do zwierzęcia, a nie do innego uczestnika polowania, lub zabłąkanego w lesie człowieka.