Skip to content Skip to footer

Perfumy z ogonem? Co to takiego?

Ogon i perfumy? To dość dziwne połączenie. A jednak! Nie chodzi tu jednak o pompkę, a o zwykłe skojarzenie. Perfumy z ogonem to zapachy o mocnym aromacie, które ciągną się za osobą, która ich użyła. Taki swoisty „ogon” to woń perfum unosząca się na długo po zastosowaniu. Taki zapach nie znika po minucie jednak unosi się w powietrzu i zapewnia przyjemną woń przez cały dzień.

Nuty perfum

Perfumy posiadają swoje nuty. Nuta głowy, serca, bazowa utrwalają się w swoim czasie i każda osiąga swój zapach etapami.

1. Nuta głowy – to ta, którą czuć zaraz po zaaplikowaniu perfum. Wyczuwalna jest zazwyczaj od 15 do 30 minut i to właśnie on najczęściej decyduje o zakupie danych perfum.

2. Nuta serca – uaktywnia się po około 30 minutach. Utrzymuje się do dwóch godzin, w zależności od rodzaju perfum.

3. Nuta bazowa – to właśnie wspomniany ogon. Rozwija się najpóźniej i najdłużej utrzymuje się na skórze. Istotna jest jednak w tym przypadku jakość perfum.

Jak wybrać odpowiednie perfumy damskie z ogonem?

Aby wybrać odpowiedni zapach najlepiej zastosować się do kilku podstawowych zasad. Należy unikać balsamowania ciała i używania perfum przed wyborem zapachu. Dobrze najpierw zdobyć próbkę zapachu i wypróbować go wcześniej. Nie powinno wąchać się więcej niż 3 – 4 zapachy. Można zastosować również pewien trick i zneutralizować nos za pomocą ziarenek kawy. Drogerie i sklepy dysponują bogatą ofertą zapachów, dlatego wybór odpowiednich stanowi czasem spore wyzwanie. Do wyboru są nuty kwiatowe, cytrusowe, drzewne, orientalne, szyprowe, skórzane, wodne, zielone, paprociowe, owocowe, ziołowe. T

Skąd ten „ogon”?

Za „ogon” w perfumach odpowiada stężenie olejków zapachowych i alkoholu. W zależności od ilości esencji zapach będzie utrzymywał się do kilkunastu godzin.

1. Perfumy – posiadają najwięcej olejków zapachowych. Z reguły to 30 – 40 % esencji i 90 – 96 % alkoholu.

2. Woda perfumowana – 10 – 15 % esencji i 90 % alkoholu.

3. Woda toaletowa – 5 – 10 % olejków zapachowych i 60 – 80 % alkoholu.

Znając te wartości można zatem określić, jak długo będzie utrzymywał się dany zapach. Perfumy damskie z ogonem to produkty intensywne i trwałe. Zatem te, o największym stężeniu olejków zapachowych.Wybór odpowiedniego zapachu to spore wyzwanie. Wybór jest tak ogromny, że z pewnością każda z Pań znajdzie coś dla siebie. Prawdziwym wyzwaniem jednak może okazać się wybór perfum damskich na prezent. Warto w tym przypadku rozeznać się delikatnie w ulubionych nutach lub po prostu kupić zapach, który z pewnością stoi na toaletce każdej kobiety.