Skip to content Skip to footer

Zioła peruwiańskie – skąd bierze się ich popularność?

Na fali mody na naturalne metody leczenia coraz większą popularnością cieszą się preparaty ziołowe, w tym peruwianskie ziola lecznicze, które można kupić praktycznie w każdej aptece. Wiele osób wierzy w ich cudowna moc i często stosuje je zamiast farmaceutyków, ale nie jest to dobry pomysł.

Skąd pochodzą i jak przygotowywane są zioła peruwiańskie?

Roślina bardzo popularna w krajach Ameryki Południowej, a szczególnie na terenie Peru jest znana od wieków. Miejscowe plemiona wykorzystywały jej niewątpliwie ciekawe właściwości do leczenia praktycznie każdej dolegliwości.

Obecnie do przygotowania preparatów z ziół, które zwane są vilcacorą używane są wszystkie części rośliny: liście, kora, a także korzenie. Z nich produkuje się wyciągi, herbatki, napary oraz płyny, które mogą być stosowane do bezpośredniego spożycia.

Preparaty są obecnie powszechnie dostępne w aptekach i sklepach internetowych, które oferują suplementy diety.

Jakie dolegliwości łagodzą peruwiańskie zioła?

Trzeba stwierdzić, że ten naturalny lek posiada ciekawe właściwości , które mogą w znacznym stopniu złagodzić wiele dolegliwości, ponieważ w jego składnie znajdują się dobroczynne związki. Peruwianskie ziola lecznicze mogą być świetnym środkiem eliminującym niezbyt intensywne objawy wielu chorób.

Zioła peruwiańskie stosuje się w stanach zapalnych, depresjach, alergiach, grzybicach, chorobach skóry oraz układu nerwowego. Łagodne stany chorobowe można z powodzeniem leczyć takimi preparatami.

Jakie działanie na organizm wykazują peruwiańskie zioła?

Naukowcy udowodnili podczas badań, że tego rodzaju zioła posiadają związki chemiczne, które mogą bardzo dobrze wspomagać układ odpornościowy. Stosowanie uzupełniające w różnych stanach chorobowych może być zbawienne dla osłabionego organizmu.

Bardzo istotną cechą ziół pochodzących z Peru jest zawartość przeciwutleniaczy, które zapobiegają powstawaniu wolnych rodników, uszkadzających komórki ludzkiego organizmu.

Te właściwości świadczą o pozytywnym wpływie ziół na zdrowie, ale jednak nie udowodniono, że są one lekiem. Zioła z pewnością można zaliczyć do pomocnych w niektórych stanach chorobowych suplementów diety. Tak zdecydowanie należy tego rodzaju zioła traktować.