Skip to content Skip to footer

Pies myśliwski

Pies myśliwski naprawdę może być prawdziwym przyjacielem człowieka. Pomimo tego, że są to niezwykle czujne psy stworzone do polowania, potrafią one jak najbardziej nawiązać tę niezwykłą więź z człowiekiem. Polują one nie tylko na ptactwo, lecz także na dzikie zwierzęta. Psy myśliwskie są super opcją niemalże dla każdego. Lepiej jest jednak najpierw rozważyć wszystkie ”za” i ”przeciw” jeżeli chodzi o wzięcie pieska ze schroniska. Przecież psy nie muszą mieć zawsze rodowodu.

Pies myśliwski krzyżówka jest niezwykle czujny i odważny

Każdy z nas powinien wiedzieć o tym, że psy myśliwskie dzielą się na wiele grup. Są to grupy w zależności od wyglądu albo predyspozycji psa. Niektóre z nich polują na dużą zwierzynę, niektóre potrafią polować w wodzie, a inne także polują jedynie na małe zwierzątka. To tylko i wyłącznie od przyszłego właściciela zależy, którą rasę psów dla siebie i dla swojej rodziny wybierze. Gdy jesteśmy zainteresowani daną, konkretną rasą, przed zakupem dla siebie i dla swojej rodziny pieska, powinniśmy się dowiedzieć na ich temat jak najwięcej. Pozwoli nam to w jak najlepszym zapoznaniu się z potrzebami pieska.

Psy z krótką sierścią będą niezwykle wrażliwe na wszelkie warunki pogodowe, a te posiadające szorstki włos będą mogły polować nawet na szuwarach. Warto jest wiedzieć jak najwięcej na ten temat, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy nam się on przyda i nie wiadomo czy kiedyś my nie będziemy chcieli zakupić dla siebie takiego psa myśliwskiego. Wychowanie psa myśliwskiego wiąże się z bardzo dużą dyscypliną nie tylko dla pieska, lecz także dla jego właściciela. Oznacza to, że nie powinni mieć psa ci, którzy są leniwi i nie lubią się męczyć i zbytnio angażować. Nie trzeba oczywiście posiadać od razu wielkiego domku jednorodzinnego z ogrodem – wystarczy mieszkanie w bloku. Każdego dnia taki pies myśliwski musi wręcz pójść ze swoim właścicielem na długi i często wyczerpujący dla człowieka spacer.

Co jeszcze musimy wręcz wiedzieć na temat psów myśliwskich?

Z pewnością ważne jest to, że takiemu psu musimy poświęcić jak dziecku – praktycznie cały swój wolny czas. Mowa jest tutaj także o wychowaniu takiego pieska od podstaw. W innym wypadku jego ułożenie nie będzie tak łatwe jak nam się to może zdawać. W większych miastach można oczywiście znaleźć zajęcia sportowe dla psów, gdzie wyhasają się one.