Skip to content Skip to footer

Pixel – mała rzecz a tyle możliwości!

W dzisiejszym świecie, w którym trudno żyć bez udziału świata wirtualnego niemożliwe wydaje się prowadzenie biznesu wyłącznie w świecie rzeczywistym. Pixel konwersji ułatwia kreowanie reklam internetowych i kierowanie ich na wybranych użytkowników. Dzięki takim działaniom marketing staje się jeszcze bardziej skuteczny.

Piksel co to jest?

Jeżeli mowa o marketingu internetowym, to piksel rozumiany jest jako niewielki fragment kodu. Aby działał sposób prawidłowy, to należy go umieścić na każdej z podstron serwisu. W jaki sposób pobrać remarketing pixel? Wystarczy wejść na swoje konto na Facebooku, otworzyć zakładkę z zarządzaniem reklamami, a następnie przejść do kolumny badania i raporty i odnaleźć pixele.

Jakie możliwości daje pixel konwersji?

Głównym zastosowaniem remarketing pixel jest remarketing, czyli kierowanie reklam do użytkowników, którzy już wcześniej odwiedzili witrynę. Remarketing dzieli się na klasyczny, a także dynamiczny. Ten pierwszy nakłania internautę do powrotu na stronę internetową, z kolei możliwości tego drugiego są znacznie bardziej rozbudowane, włączając w to prezentację list przeglądanych wcześniej produktów.

Przewaga reklamy w Internecie

Z roku na rok coraz szersze rzesze przedsiębiorców przekonują się o tym, że najbardziej skuteczne działania marketingowe to te prowadzone w szeroko rozumianej przestrzeni internetowej. Dzieje się tak z kilku względów. Po pierwsze, nad reklamami prezentowanymi w mediach społecznościowych czy w sieci wyszukiwania można w pełni panować. Dzięki rozbudowanym ustawieniom pojawia się możliwość kierowania ich do wybranej grupy osób, a to z kolei pozwala na duże oszczędności. Kampanie internetowe w dowolnym momencie można włączać lub wyłączać, ograniczać zasięg, zmieniać stawki poszczególnych reklam. Szczegółowe raporty pozwalają na dogłębną analizę prowadzonych działań. Oczywiście osoba, która wcześniej nie miała zupełnie styczności z marketingiem internetowym może czuć się nieco zagubiona. Warto w takim przypadku skorzystać z pomocy doświadczonej agencji marketingowej, gdyż prowadzenie działań na własną rękę może nie przynieść zamierzonych skutków i szybko okaże się, że poczyniona inwestycja to pieniądze wydane na marne. Jeżeli już wiadomo piksel co to jest, to najwyższa pora aby wziąć się do działania i podbić rynek sprzedaży internetowej!