Skip to content Skip to footer

Plastikowe skrzynki w przemyśle spożywczym

O tym, jak ważne jest właściwe przechowywanie i transport żywności, nie trzeba nikogo przekonywać. Klienci sklepów coraz częściej zastanawiają się, w jaki sposób żywność jest magazynowana i transportowana.

Drewniane palety do lamusa

Jeszcze do niedawna różnego rodzaju produkty żywnościowe często były przewożone w sposób niezbyt higieniczny. Przepisy i wzrost świadomości sprawiły, że zaczęto lepiej dbać o czystość. Powoli do lamusa odchodzą popularne drewniane palety. Na ich miejsce wchodzą skrzynki plastikowe zamykane.Nowoczesne skrzynie plastikowe zamykane są świetnie przystosowane do przewozu i przechowywania przeróżnej żywności. Można w nich przewozić żywność porcjowaną, np. w papierowych torebkach (kasze, mąka), jak i luzem. Bardzo ważne jest, aby tworzywo, z którego wykonane są skrzynki, miały odpowiednie atesty i były dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Zalety skrzyń plastikowych zamykanych

Skrzynie plastikowe zamykane mają mnóstwo zalet. Przede wszystkim bardzo łatwo je utrzymać w czystości. O ile porowate drewno bardzo trudno jest zdezynfekować, to skrzynkę plastikową wystarczy dobrze umyć. Plastikowi nie szkodzą także stosowane w przemyśle spożywczym środki dezynfekujące. To sprawia, że na skrzynkach nie zostają zarodniki pleśniowych grzybów czy szkodliwe bakterie.Skrzynka plastikowa zamykana doskonale chroni produkty przed szkodliwymi czynnikami. Kurz, owady czy drobne gryzonie nie mają dostępu do przechowywanych produktów. Dlatego skrzynki plastikowe zamykane są coraz powszechniej stosowane zarówno przez producentów żywności, jak i hurtowników oraz właścicieli sklepów.Kolejną ważną zaletą jest ekologiczność. Skrzynka plastikowa zamykana może być stosowana wielokrotnie. Odpowiednio myta i dezynfekowana będzie dobrze służyć przez wiele lat. A gdy już się zużyje, powinna trafić do recyklingu, gdzie posłuży jako materiał do zrobienia nowych skrzyń.

Nie tylko żywność

Skrzynie plastikowe zamykane sprawdzają się nie tylko w przemyśle spożywczym. Są też wyjątkowo przydatne do przewozu i przechowywania większości leków. Zapewniają sterylne wręcz warunki.Bardzo ważne jest też to, że produkowane są skrzynki plastikowe zamykane tzw. bezpieczne. Oznacza to, że mają one specjalne zabezpieczenia, które uniemożliwiają otwarcie skrzynki przez osoby postronne. Przy przewozie leków ma to kluczowe znaczenie.