Skip to content Skip to footer

Zalety i wady sokowirówek gastronomicznych

Nie ma chyba smaczniejszego napoju od świeżo wyciśniętego soku z owoców. To napój i smaczny, i zdrowy, wykazujący się wysoką zawartością licznych witamin i substancji mineralnych, które mogą bezpośrednio zadziałać na organizm i go uzdrowić. Takie soczki warto serwować swoim klientom. A na to pozwala sokowirówka gastronomiczna.

Sposób działania sokowirówek

Mimo iż sokowirówki wyglądają na dość skomplikowane urządzenia, tak naprawdę działają w sposób bardzo prosty. Mechanizm działania oparty jest głównie na sitku. To właśnie ono wykonuje specjalne ruchy obrotowe, dzięki którym jest w stanie wyciskać pyszny sok z dowolnych warzyw i owoców.

Sitka posiadają z boku specjalne otwory. To właśnie przez nie nektar przedostaje się bezpośrednio do pojemnika. Miąższ trafia natomiast do innego miejsca. Nie ma takiej możliwości, by przedostał się on do samego soku.

Co wpływa na jakość sokowirówki gastronomicznej?

Większość modeli sokowirówek ma sporo cech wspólnych. Niezależnie od tego, jaki jest ich rodzaj czy ogólna budowa, zawsze działają one szybko. Przeważnie takie modele kierowane do gastronomii wyposażane są też w spore otwory. Dzięki temu można umieścić w nich większą ilość owoców. Nie trzeba ich przy tym kroić. Nawet jabłka można umieścić w sokowirówce w całości.

Sokowirówka gastronomiczna ma tylko jedną większą wadę, a jest nią głośny tryb pracy. Takie urządzenia bywają niestety dość głośne. Potrafią generować sporo hałasu, który mógłby przeszkadzać klientom. Szukając idealnej sokowirówki dla lokalu, warto więc sprawdzić, jak ona pracuje.

Jaki sok można uzyskać przy użyciu sokowirówki?

Napój powstały w sokowirówce na pewno będzie klarowny. Przyjmie jednolitą i przyjemną dla oka barwę, która zachęci do tego, by go spożyć. Jego konsystencja też nie powinna pozostawiać wiele do życzenia. Sok wydobywający się z sokowirówki będzie stosunkowo płynny i to niezależnie od tego, z jakich owoców się go wykona.

Bardzo ważne jest jednak to, by napoje przygotowywane w sokowirówkach gastronomicznych wypijać niemalże natychmiast po ich wykonaniu. Przechowywane w nieodpowiedni sposób będą bowiem tracić swoje cenne właściwości. Zmianie może też ulec ich smak, aromat, a nawet i sam kolor.

Sokowirówkę gastronomiczaną znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl.