Skip to content Skip to footer

Poduszki z naturalnym wypełnieniem – puch gęsi dla dzieci i dorosłych

Statystyczny dorosły Polak przesypia około 8 godzin w ciągu doby. Dzieci oraz osoby starsze potrzebują zazwyczaj nieco więcej czasu na regenerację. Jednak niezależnie od tego, jak długo odpoczywamy, powinniśmy to robić w zdrowych i komfortowych warunkach. Na jakość snu w ogromnej mierze wpływ ma rodzaj pościeli, a w szczególności typ poduszek.

Poduszki puchowe – jaki wpływ mają na organizm śpiącego?

Wiele osób wybiera poduchy z syntetycznym wypełnieniem, ponieważ sądzą, że sztuczne włókna są bardziej trwałe, sprężyste oraz nie wywołują alergii. Jednakże w licznych przypadkach jest to mylne wyobrażenie. O trwałości oraz prozdrowotnych właściwościach pościeli w najwyższym stopniu świadczy ich jakość, a nie rodzaj wypełnienia. Wysokiej klasy poduszki z puchu mogą służyć przez wiele lat, a przy tym wcale nie powodują duszności lub skórnych objawów uczulenia. Ponadto poduszki z puchu gęsiego zapobiegają nadmiernemu poceniu się głowy oraz dostosowują się do anatomicznej budowy ciała, dzięki czemu zapewniają wysoki komfort snu.

Naturalne poduchy dla lepszego wypoczynku

Poduszki puchowe, które stanowią najlepsze rozwiązanie do sypialni zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci powstają z materiału pozyskiwanego z ekologicznych hodowli ptactwa. Nie są w żaden sposób powiązane z wypełnieniem pochodzącym z pierza poubojowego, które jest dodatkowo cięte maszynowo. Wysokiej jakości poduszki z puchu gęsiego posiadają wsady z pranego w wysokiej temperaturze surowca. Jest on również poddawany odpylaniu, co gwarantuje pozbawienie go właściwości alergizujących. Dodatkowo proces oczyszczania sprawia, że pierze staje się bezwonne. Podczas zakupu poduszek warto również zwrócić uwagę na to, czy naturalne wypełnienie stanowi 100%. Zdarza się niekiedy, że produkty określane mianem ekologicznych posiadają dodatki w postaci włókien syntetycznych lub elementów z gąbki.

Zdrowe i wygodne – poduszki puchowe inwestycją na lata

Poduszki z puchu gęsiego należą do dość ekskluzywnych artykułów. Niektóre osoby rezygnują z ich zakupu ze względu na cenę. Jednak w ogólnym rozrachunku wcale nie są one tak kosztowne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim poduchy puchowe stanowią inwestycję na lata. Naturalny wsad nie ubija się. Ponadto cały czas rozkłada się równomiernie w poszewce i nie zbija twarde kule. Używane podczas produkcji poszew tkaniny o wysokiej gramaturze sprawiają, że nawet bardzo drobny puch nie wydobywa się na zewnątrz, dzięki czemu poduszki na długo pozostają puszyste oraz wygodne. Warto również zauważyć, że poduchy puchowe można prać i nie wpływa to negatywnie na ich właściwości.