Skip to content Skip to footer

Podział surowców wtórnych oddawanych na skup złomu

Każda osoba, która posiada, jakikolwiek złom pod postacią metali kolorowych lub zwykłej stali, jak najbardziej może sprzedać go na skupie złomu. Dla obu stron jest to sytuacja bardzo korzystna. Zarówno dla sprzedającego, który oprócz tego, że może pozbyć się nagromadzonego przez lata złomu z domu, to jeszcze może na nim zarobić, jak również dla osoby odkupującej przywieziony złom.

Zamiast wyrzucać złom do śmietnika, warto jest zapakować go do samochodu, na przyczepkę i wywieźć na jedno z dostępnych skupisk złomu. Skup złomu katowice to jedna z propozycji, z których bez problemu można skorzystać. Jest to bowiem alternatywa dla firmy takiej jak skup złomu będzin, czy innych firm prosperujących na rynku i przyjmujących stal i metale kolorowe.

Segregacja złomu

Aby przy sprzedaży posiadanego złomu nie stracić na nim za dużo, warto jest uprzednio posegregować tego typu złom. Na złom kolorowy – miedź, mosiądz, brąz, jak również na złom cynku, ołowiu, aluminium i na złom najtańszy, czyli złom stalowy N10. Z przedstawionego orientacyjnego podziału złomowego najdroższym surowcem wtórnym będzie z całą pewnością:
• Złom miedzi,
• brązu,
• mosiądzu.
Za kilogram tego typu złomu można otrzymać orientacyjnie od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych polskich. Najtańszym z kolei, w zależności od roku wahającym się pomiędzy pięćdziesięcioma groszami a siedemdziesięcioma, będzie złom stalowy cienki, również w zależności od tego, czy jest to skup złomu chorzów czy inny skup.

Dlaczego warto jest wieźć odpady stalowe na skup złomu?

Segregacja śmieci powoli wchodzi w nawyki mieszkańców miast i wsi, więc jeszcze bardziej szczegółowa segregacja odpadów surowców wtórnych, w tym złomu, również powinna wejść w krew. Skup złomu katowice za pomocą możliwości przyjmowania od klientów złomu różnego typu i handlowania nim jest w stanie zarabiać konkretne pieniądze. Płacenie przez skup złomu chorzów za dostarczony złom, cieszy się uznaniem interesantów, którzy niepotrzebne już surowce wtórne mogą zważyć, oddać i otrzymać za niego, w zależności od jego ilości i rodzaju, zapłatę. Skup złomu będzin oferuje stawki według cennika opracowywanego na dany okres czasu. Zawsze klient ma wgląd do tego rodzaju rozpiski, nawet jeszcze przed oddaniem złomu. Jest to spore udogodnienie dla osób, które nie muszą w tym celu poszukiwać pracowników, tym bardziej że cennik dostępny jest często także online.