Skip to content Skip to footer

Pojemniki składane – nowy wymiar transportu produktów

Pojemniki składane są coraz powszechniej wykorzystywane w przemyśle, ale również w rolnictwie czy handlu detalicznym. To właśnie tam ważne staje się optymalne wykorzystanie posiadanej powierzchni, która odgrywa szczególnie ważną rolę w czasie transportu towarów.

Pojemnik składany dostosowany do rodzaju produkcji


W przemyśle stosuje się pojemniki z tworzywa, które musi spełniać szereg norm. Jest to związane z koniecznością dostosowania pojemnika do tego, co będzie w nich przewożone lub przechowywane. Wytrzymałe wiadra z tworzywa można wykorzystać do przewożenia i magazynowania substancji płynnych, dostępnych także jako farby, chemiczne oleje czy płynne zaprawy. Natomiast pojemnik do składania sprawdzi się w przypadku konieczności przechowywania różnych produktów, głównie drobnych i o nieregularnych kształtach.

Powszechne zastosowanie pojemników


Jednak branżami, w których pojemnik do składania jest konieczny, jest ogólnie pojęty handel detaliczny oraz rolnictwo. To właśnie tam są potrzebne składane skrzynki, w których przewozi się owoce czy warzywa. bardzo często takie pojemniki składane są również wyposażone w dodatkowe przekładki, pozwalające na swobodne magazynowanie i przewożenie nawet bardzo delikatnych owoców, bez narażenia ich na uszkodzenia w czasie transportu. W wielu przypadkach zamiast składanych pojemników wybiera się pojemniki zamykane, które można magazynować na plastikowych paletach.

Dlaczego warto postawić na pojemnik składany


Pojemniki składane wykonane są z tworzywa, które powinno być dopuszczone do kontaktów z żywnością w przypadku pojemników wykorzystywanych w handlu. Ten rodzaj pojemników to nie tylko składane skrzynki czy pojemniki, których pojemność można zwiększyć poprzez wykorzystanie przekładek, jakimi są specjalne półki, bardzo często również dostosowane do przewożenia określonych produktów (np. specjalne wytłaczanki do przewożenia w nich owoców egzotycznych).

Pojemniki składane ze strony https://www.schoellerallibert.com/pl/ przeznaczone do transportu żywności powinny również posiadać specjalne wycięcia w ścianach pojemnika, które zapewnią przewożonej żywności dostęp powietrza. Coraz częściej w logistyce sięga się po pojemne pojemniki, wyposażone w jezdne kółka oraz dodatkowe otwieralne drzwiczki, ułatwiające wkładanie różnych produktów w czasie transportu. Najbardziej optymalne warunki przewożenia oraz magazynowania zapewniają niskie skrzynki z możliwością składania. Takie skrzynki sprawdzają się idealnie w przypadku marketów, gdzie po zakończonej sprzedaży skrzynki są składane i ponownie wykorzystywane do transportu żywności.