Skip to content Skip to footer

Rękawiczki ochronne

Pracownicy służby zdrowia powinni mieć najlepsze akcesoria ochronne przed wszelkimi wirusami i bakteriami. To oni bowiem narażeni są na wiele chorób, gdyż codziennie w swojej pracy stykają się z ludźmi cierpiącymi na rozmaite choroby. Jak więc się uchronić? W jaki asortyment najlepiej zainwestować?

Rękawiczki medyczne

W wielu hurtowniach medycznych, w sklepach z akcesoriami dla lekarzy i pielęgniarek, jak i w zwykłych marketach można kupić rękawiczki medyczne. Wielu producentów jednak produkuje rozmaite rękawice, które nie zawsze nadają się do pracy przy pacjentach w szpitalach, w gabinetach prywatnych oraz w aptekach.

Klienci indywidualni bardzo często kupują w takich tradycyjnych sklepach i w aptekach rękawice nitrylowe. Nic dziwnego, gdyż sprawdzają się one w wielu sytuacjach. W punktach medycznych oraz w ośrodkach zdrowia w zupełności takie rękawice wystarczą. W szpitalach i przychodniach należy obowiązkowo kupić rękawice medyczne, które posiadają odpowiednie certyfikaty. Przede wszystkim rękawiczki medyczne powinny spełniać normę ISO EN 455.

Ile kosztują dobre jakościowo rękawice?

Ceny rękawic medycznych są bardzo zróżnicowane. Można kupić dobre sprawdzone modele za około 10-15 zł za opakowanie zawierające 100 sztuk. Trzeba jednak podkreślić, iż takie rękawiczki kompletnie nie sprawdzą się na sali operacyjnej lub przy jakichkolwiek zabiegach.

Specjalistyczne rękawice zazwyczaj klienci muszą zamawiać w internecie, jak i w hurtowniach medycznych. Wiele firm produkuje również rękawiczki medyczne na specjalne zamówienie klienta. Wówczas są one w rozmiarze, kolorze i wzorze wskazanym przez zamawiającego.

Osoby, które zaopatrują szpitale i gabinetu lekarskie w sprzęt ochronny doskonale wiedzą, iż ceny na rynku takich rzeczy są bardzo zróżnicowane. Rękawiczki medyczne można dostać za kilka groszy za sztukę, jak i nawet za kilkanaście groszy za sztukę.

Jakie rękawiczki są najpopularniejsze?

Przeglądają oferty hurtowni można zauważyć, że nie tyłki rękawice nitrylowe są rozchwytywane przez klientów. Bardzo często placówki medyczne decydują się również na zakup rękawiczek winylowych i lateksowych, których jakość jest także na bardzo wysokim poziomie i które są naprawdę niezwykle wytrzymałe.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.