Skip to content Skip to footer

Rękawiczki winylowe

Rękawiczki winylowe zapewniają odpowiedni poziom higieny, a także wygodę w użytkowaniu i swobodę ruchów. Cechują się zwiększoną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne w stosunku do rękawic lateksowych. Są zalecane osobom, które mają uczulenie na lateks.

Rękawice Winylowe – charakterystyka

Rękawiczki winylowe jest to interesująca alternatywa w stosunku do klasycznych rękawic wykonanych z lateksu. Gdy zależy nam na zminimalizowaniu ewentualnych podrażnień, wybór tego typu rękawic będzie świetnym rozwiązaniem. Wykonane są one z polichlorków winylu, czyli znanego PCV. To tworzywo świetnie chroni przed wszelakimi działaniami substancji chemicznych, a ponadto skutecznie zapobiega zakażeniom związanymi ze stycznością z krwią.

Rękawice winylowe to świetna ochrona przed ozonem, różnymi olejami, a także tłuszczami. Niestety rękawiczki nie są zbytnio elastyczne oraz są podatne nieco na wszelkie rozdarcia. Dlatego szalenie istotną sprawą będzie właściwy dobór rozmiaru tak, aby rękawiczki nie pękły nam podczas użytkowania lub nie spadły z dłoni. Przed kupnem tego produktu warto przeanalizować swoje oczekiwania.

Sposób użycia oraz uwagi ogólne

Niezależnie jakie wybierzemy rękawiczki, trzeba przestrzegać ogólnych zasad prawidłowego użytkowania. W innym wypadku rękawiczki mogą nie spełniać oczekiwanej ochrony. Warto zaznaczyć, że rękawiczki możemy użyć tylko raz. Zużyte rękawiczki tracą swoje właściwości, co będzie prowadziło do tego, że będą dużo mniej szczelne oraz stracą na trwałości. Jeżeli tuż po zdjęciu rękawic nie wylądują one do kosza, możemy ryzykować przeniesieniem zakażenia na siebie lub na inne osoby. Jeśli chcemy wielokrotnie używać takowych rękawiczek, najlepiej będzie po prostu zakupić sporą liczbę sztuk i zmieniać je na nowe.

Niesamowicie istotną rzeczą w używaniu takich rękawic jest oczywiście wyrzucenie ich zaraz po użyciu, jednakże trzeba to zrobić w prawidłowy sposób. Należy je wywinąć na lewą stronę, aby nie dotknąć brudnej powierzchni, wyrzucić je do kosza, a następnie dokładnie umyć ręce. Warto też wspomnieć, że tego typu rękawiczki nie będą nadawać się do kontaktu z różnymi ciężkimi chemikaliami i nie nadadzą się do stosowania w ekstremalnych temperaturach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.