Skip to content Skip to footer

Rodzaje depilacji bikini

Depilacja laserowa okolic bikini w Warszawie to najlepszy i najskuteczniejszy sposób na usuwanie owłosienia w tych newralgicznych strefach. Dlaczego warto się na to zdecydować? Jak wydepilować okolice intymne, by czuć się lepiej po tym zabiegu?

Dlaczego depilacja laserem?

Golenie maszynką okolic intymnych jest bardzo trudne. Wymaga sporej wprawy, ponieważ trudno jest ogolić się w miejscach pełnych zakamarków i fałdów skórnych bez skaleczeń, gładko i dokładnie. Gdy dorobimy się podrażnień w tych miejscach – wyskakują czerwone krosty, miejsca te są bolesne i nie wyglądają efektownie. Po goleniu włoski szybko odrastają, drażnią i kłują, a w tych szczególnie delikatnych miejscach jest to niezwykle niekomfortowe.

Depilacja mechaniczna, czyli wyrywanie włosków w okolicach intymnych, to prawdziwy hardcore – wymaga spore odporności na ból i również może powodować podrażnienia, zaczerwienienia, a nawet wrastanie włosków. Dlatego najlepiej wybrać bezbolesną depilację laserową okolic bikini w Warszawie.

Rodzaje depilacji stref bikini

Wyróżniamy trzy rodzaje depilacji bikini: płytka, średnia i głęboka. Płytkie bikini to usunięcie owłosienia tylko z pachwin. Jest to opcja dla pań, które lubią mieć wypielęgnowaną fryzurę na wzgórku łonowym i nie chcą całkiem pozbywać się owłosienia z tych miejsc, za to nie chcą też straszyć czarnymi włoskami wydostającymi się spod majtek w skąpym bikini.

Bikini średnie pozwala na pozostawienie na przykład paseczka czy trójkąta na wzgórku i wydepilowanie bikini nieco głębiej. Z kolei bikini głębokie to całkowite usunięcie owłosienia z całej strefy intymnej. Depilacja laserowa okolic bikini w Warszawie to najskuteczniejszy, a przy tym bezbolesny sposób na usuwanie owłosienia z tej problematycznej strefy.

Bezbolesny zabieg dla wrażliwych

Mało kto jest w stanie bez mrugnięcia okiem przetrwać woskowanie okolic bikini. Jest to bardzo wrażliwa, silnie unerwiona strefa naszego ciała, a skóra tam jest szczególnie delikatna. Lepiej z własnej woli nie fundować tam sobie depilacji woskiem albo depilatorem, ponieważ nie pozostawia to szczególnie miłych wrażeń.

Najlepszym wyborem będzie depilacja laserem. Laser w krótkim czasie ogrzeje mieszek włosowy i zmusi go do przerwania cyklu wzrostu włosów, przez co włosy samoistnie wypadają i więcej nie pojawiają się w tym samym miejscu, przynajmniej przez najbliższych kilka tygodni. Parę zabiegów pozwoli skutecznie pozbyć się owłosienia w strefie bikini, ni to na długi czas – nawet na kilka lat bez konieczności żmudnego golenia.