Skip to content Skip to footer

Skoki ze spadochronem w tandemie

Jak spróbować swoich sił, jeżeli chodzi o skoki ze spadochronem? Zapisać się na skoki tandemowe. To najszybszy i najlepszy sposób na to, aby przeżyć niesamowitą przygodę i zobaczyć, jak to jest lecieć, czuć wolność i niesamowitą energię i siłę.

Czym są skoki tandemowe?

Czym jest skakanie w tandemie? To skoki ze spadochronem, podczas których jest się przypiętym specjalną uprzężą do drugiego człowieka. To właśnie instruktor, osoba odpowiedzialna za to, aby podczas lotu było bezpiecznie.

Instruktor posiada spadochron oraz spadochron zapasowy, który otwiera w odpowiednim czasie. Pomaga również przyjąć odpowiednią pozycję podczas lotu, steruje wszystkimi i dba o prawidłowy przebieg. W odpowiednim momencie otwiera spadochron, tak by nastąpiło miękkie i bezpieczne lądowanie.

Dla kogo skok w tandemie?

Kto może skakać w ten sposób? Tak naprawdę każdy, kto nie ma poważnych problemów zdrowotnych. Mogą skakać zarówno dorośli, w tym nawet osoby niepełnosprawne, jak też dzieci. Skoki w tandemie nie wymagają ukończenia szkolenia, nie trzeba mieć też żadnego zaświadczenia lekarskiego.

Przed skokiem przechodzi się bardzo szybkie szkolenie, krótki instruktaż, podczas którego osoba, z którą będzie się leciało, opowie o najważniejszych informacjach związanym z zachowaniem bezpieczeństwa, a także poinformuje o zagrożeniach. W końcu trzeba mieć świadomość, jak wszystko wygląda, jakie są ewentualne niebezpieczeństwa łączące się ze skokiem.

Kiedy skakać w tandemie?

Skok w tandemie to dobra opcja dla osób, które z jednej strony chcą przeżyć tę wspaniałą przygodę, z drugiej natomiast absolutnie nie wyobrażają sobie skoku samodzielnie. Nie chcą zapisać się na szkolenie, po prostu chcą zobaczyć, jak to jest skakać.

Bardzo wiele osób, które spróbują po raz pierwszy skoku ze spadochronem, pragną w przyszłości to powtórzyć. Często kończy się nawet tak, że ostatecznie rozpoczyna się kurs spadochronowy, w czasie którego zdobywa się odpowiednie umiejętności, by skakać samodzielnie. W tandemie można zatem skakać po to, aby spróbować swoich sił i przeżyć przygodę. Można też w ten sposób rozpocząć długą i wymagającą drogę prowadzącą do tego, że w przyszłości samemu zostanie się instruktorem skoków.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefa.