Skip to content Skip to footer

Skrzynki sadownicze

Pojemniki plastikowe na owoce są bardzo potrzebne zwłaszcza w branżach przetwórczych i spożywczych. To pomocny produkt, zwłaszcza podczas transportu owoców, które dzięki temu nie ulegną zniszczeniu.

Skrzynki sadownicze

Schoeller Allibert specjalizuje się w tworzeniu różnorodnych pojemników i skrzyni sadowniczych. Skrzynki sadownicze cechują się bardzo dużą pojemnością. Materiał, z którego są tworzone jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia owoców. Ponadto, posiadają dodatkowe funkcje, takie jak; wzmacniane rogowe słupki, perforowane podstawy i ściana. Ogromną zaletą jest fakt, że skrzynie pomieszczą nawet bardzo duże ciężary i dostosowują się do różnych typów przenośników (np. wózka widłowego). Utrzymanie skrzyni w czystości jest bardzo łatwym zadaniem.

Pojemniki plastikowe na owoce

W ofercie Schoeller Allibert można także znaleźć serię pojemników na owoce – Strong for Fresh. Te produkty cechują się uniwersalnością i prostotą. Zazwyczaj są wykorzystywane w handlu detalicznym – spotkać je można w sklepie podczas zakupów. Perforowane ściany i podstawa są gwarancją prawidłowej wentylacji owoców transportowanych. Warto zauważyć, że istnieją różne wielkości i pojemności tych pojemników. Używając pojemników plastikowych na owoce, można być pewnym, że owoce są chronione przed wilgocią, nie dochodzi w nich do parowania wody. Pojemniki zostały wykonane z takiego materiału, który zachowuje neutralny stosunek podczas kontaktu z żywnością. Seria Stron for Fresh posiada także miejsce na naklejane etykiety oraz wygodne uchwyty, które umożliwiają łatwe przenoszenie produktów.

Wielofunkcyjne pojemniki

Kolejną serią skrzyń na owoce jest seria AgriLog. To skrzynie o niskiej wadze, dzięki której wytwarzana zostaje mniejsza emisja CO2. Ponadto, koszty paliwa także ulegają zmniejszeniu, także energia potrzebne do przewozu produktów jest mniejsza. Na styku ścian znajdują się filary zapewniające wytrzymałość i trwałość skrzyni. Wentylację umożliwiają perforowane ściany i podstawa. Tutaj także znajduje się miejsce na etykiety, a skrzynie można szybko wysuszyć i wyczyścić.

Transport owoców nie jest łatwym zadaniem. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie skrzynie sadownicze, które umożliwią najlepszy przewóz żywności, bez ryzyka wilgoci i stłuczeń owoców. To bardzo ważne, aby owoce zachowały świeżość i dobry smak.