Skip to content Skip to footer

Spadochronowe skoki

Skoki ze spadochronem wcale tak naprawdę na dobrą sprawę nie są takie trudne. Może się wydawać, że nie każdy z nas podoła tego typu ekstremalnej rozrywce, ale to nieprawda. Najważniejsze jest to, żeby zaufać swojemu instruktorowi i jak najlepszy skok oddać i jak najbardziej bezpieczny. Przecież bezpieczeństwo w takiej sytuacji jest najważniejsze.

Skoki ze spadochronem – najważniejsze informacje

Najpierw, jeszcze przed wylotem samolotem z pilotem zostaniemy pouczeni przez instruktora skoków ze spadochronem na ten temat co powinniśmy robić, gdy znajdziemy się już tam na górze (na 3000 – 4000 metrów nad poziomem morza). Nasz instruktor pouczy nas także na ten temat na co najlepiej jest zwrócić uwagę podczas skoku. Słuchajmy bezwzględnie naszego instruktora, ponieważ na pewno nie chce on dla nas źle. On chce nam tak naprawdę pomóc. Kolejna rzecz to jest wyluzowanie się. Nieraz zdarza się tak, że ktoś na dole myśli sobie, że skoki ze spadochronem to nie jest nic wielkiego, ale jak przyjdzie co do czego i najdzie się już na górze, to paraliżujący strach nie pozwala mu oddać skoku.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat skoków ze spadochronem?

Na pewno musimy wiedzieć o tym, że mamy prawo do uwiecznienia swojego skoku ze spadochronem. Jeżeli mamy tylko taką ochotę, to możemy poprosić naszego instruktora, żeby podczas skoku zrobił nam zdjęcia albo zrobił filmik z naszego skoku. Istnieją niestety przeciwwskazania, które nie pozwalają nam na skakanie ze spadochronem. Należą do nich kobiety ciężarne, jak i osoby z cierpiące na problemy z krążeniem, jak i problemy z sercem. Nie kupujmy zatem na przykład karnetów na skoki tandemowe komuś, kto zalicza się do tejże grupy. Narazimy ich tylko na smutek, ponieważ i tak nie będą mogli skorzystać z tego typu rozrywki.

Skoki tandemowe – jedne z ważniejszych informacji na ten temat

Takie skoki spadochronowe dodają nam dużej dawki adrenaliny. Każdy z nas (jeżeli oczywiście nie posiada żadnych przeciwwskazań do skoków tandemowych) powinien na pewno chociaż raz skoczyć ze spadochronu i zobaczyć, że jest to doświadczenie, którego nie da się opisać słowami. Trzeba to poczuć na własnej skórze i po jakimś czasie skoczyć ze spadochronem po raz kolejny.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.