Skip to content Skip to footer

Sprzątanie obiektów komercyjnych

Każdy obiekt komercyjny powinien zatrudniać profesjonalną ekipę sprzątającą. To ważne, gdyż wnętrza utrzymywane w porządku dobrze wpływają na pracowników obiektu, a także na osoby przychodzące w te miejsca w sprawach biznesowych. Czym warto się kierować wybierając sprzęt do sprzątania, aby dobrze się sprawdzał podczas prac porządkowych w obiekcie?

Wybór mopa

Mopy ceg są znane od lat, chętnie korzystają z nich zarówno osoby sprzątające prywatne domy, jak również te zajmujące się utrzymaniem czystości w hotelach czy ośrodkach zdrowia. Obecnie coraz mniej osób decyduje się na osobny zakup mopów ceg i pozostałych akcesoriów, wygodniejszym rozwiązaniem jest bowiem zakup mopa, wiadra oraz wirówki.

Wirówka jest prostym gadżetem, jednak znacząco ułatwia mycie podłóg. Dzięki temu akcesorium możliwe jest błyskawiczne odwirowanie wkładu mopa ceg, dzięki czemu nadmiar wody szybko zostaje usunięty i od razu można kontynuować czyszczenie podłogi. W taki sposób wodę odsącza się z z mopów sznurkowych oraz płaskich.

Wózki do sprzątania

Od dawna popularnością cieszą się wózki do sprzątania. To nie dziwi, ponieważ bardzo ułatwiają pracę osobom zajmującym się utrzymywaniem porządku w dużych obiektach komercyjnych. Na wózkach możliwe jest umocowanie kilku wiaderek, które mogą służyć do wyrzucania śmieci, przewożenia detergentów oraz wody do płukania mopów. Ponadto na wózku można przewozić też odkurzacz – takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas, nie trzeba bowiem nosić każdego sprzętu osobno.

Na rynku można dostać także zestawy do sprzątania. W ich skład wchodzą przede wszystkim dobre jakościowo środki chemiczne do podłóg oraz innych czyszczonych powierzchni, wiaderka różnej wielkości, ściereczki, a także mopy ceg. Oznacza to, że w zestawie znajdują się wszystkie produkty, które są niezbędne do utrzymania czystości w obiekcie.

Mycie podłóg

Wydaje się, że mycie podłóg nie jest dużym wyzwaniem, warto jednak stosować się do pewnych zasad, aby ich powierzchnia zawsze dobrze się prezentowała. Przede wszystkim przed rozpoczęciem mycia podłogi należy ją dokładnie odkurzyć. Ważne jest również, aby nie stosować zbyt dużej ilości detergentów, ponieważ w przeciwnym razie umyta powierzchnia może mieć lepką warstwę.

Kolejną ważną kwestią jest odpowiednie dobór wkładu. Warto postawić na płaskie mopy ceg, które dobrze usuwają zabrudzenia i są wygodniejsze w użyciu od mopów sznurkowych. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że mogą być prane w pralce, przez co utrzymanie ich w czystości jest łatwe.