Skip to content Skip to footer

Styl retro w kuchni

Wśród kuchennych nowości w ostatnim czasie ogromnym hitem jest piekarnik elektryczny retro. Styl retro powraca z wielką pompą. Wszyscy fani wzornictwa z lat 50. i 60. będą zadowoleni, ponieważ na rynku dostępnych jest coraz więcej elektrycznych piekarników właśnie w tym stylu.

Piekarnik elektryczny retro

Jeżeli zależy nam na odwzorowaniu w swoim mieszkaniu czy domu stylu retro, koniecznie należy poznać, czym tak naprawdę styl ten się charakteryzuje. Jeszcze jakiś czas temu styl retro królował tylko w modzie, a dziś widzimy go również w aranżacji wnętrz, a skoro o aranżacji wnętrz mowa, to nie może tu też zabraknąć stylowych dodatków retro jak na przykład piekarnik elektryczny retro. Styl retro we wnętrzach na pewno spodoba się tym, którzy lubią łączyć tradycyjne dekoracje wnętrz z nowoczesnością, albo zależy im na stworzeniu w swoich wnętrzach unikalnego klimatu sprzed kilku lat.

Stare z nowym

Najprościej można powiedzieć, że styl retro opiera się na połączeniu we wnętrzach szeregu dodatków i dekoracji starych i nowych. W związku z tym, we wnętrzach królują lustra w złotych ramach czy też kryształowe żyrandole ale też np. drewniane stoliki. By stworzyć styl retro w swoim mieszkaniu, należy inspirować się wzornictwem z lat 60. Tu z kolei znajdziemy wiele mebli, które dziś stylizowane są w ten sposób. Najciekawsze aranżacje uzyskuje się w przypadku łączenia elementów stylowych z nowoczesnymi, tak więc stylowe masywne meble świetnie będą wyglądać w przestronnych, ale minimalistycznych wnętrzach. To tak naprawdę najlepsza odwzorowanie stylu retro.

Kuchnia w stylu retro

By jednak nie skupiać się tylko na aranżacji wnętrz standardowych, trzeba pomyśleć też o kuchni, w której to spędza się bardzo dużo czasu. Do kuchni bardzo łatwo jest wprowadzić styl retro, ponieważ na rynku dostępne są pięknie zdobione piekarniki elektryczne retro. Taki piekarnik elektryczny retro to doskonała ozdoba, a także funkcjonalność, bo przecież na co dzień korzystamy z piekarników bardzo często. Fani stylu retro w sprzętach AGD będą mieli w czym wybierać, ponieważ wiele marek dostosowuje swoje produkty, oferując piękne elektryczne piekarniki retro. Tak więc ograniczeniem jest chyba tylko nasza wyobraźnia

Piekarnik elektryczny retro znajdziesz w ofercie Lofra.pl.