Skip to content Skip to footer

Swoboda w aranżacji łazienki

Przy obecnej dostępności różnego rodzaju armatury łazienkowej, każda toaleta może przejść metamorfozę i stać się istną designerską perełką. Sklepy z kabinami prysznicowymi i innym wyposażeniem sanitarnym oferują bogatą ofertę na każdą kieszeń. Wystarczy się jedynie zainspirować, stworzyć w głowie projekt i czym prędzej przystępować do działania.

Moda na brak mody

Kilka ostatnich sezonów pokazało, że jeśli chodzi o trendy w aranżacji łazienek, to dominujący jest tylko jeden, a mianowicie – absolutny brak ograniczeń. Lubisz stonowane odcienie i klasyczne stylizacje? A może jednak masz w sobie coś z ekscentrycznego artysty, albo w głębi duszy pociąga Cię wielkomiejski klimat? Niezależnie od Twojego poczucia estetyki i gustu Sklepy z kabinami prysznicowymi i pozostałą armaturą stoją przed Tobą otworem.

Wszystkie chwyty dozwolone

W XXI wieku architekci projektując łazienki pozwalają sobie na niesamowitą swobodę twórczą, łącząc materiały o przeróżnych kolorach i teksturach. Beton, drewno, metal, mech chrobotek, szkło, ceramika, to tylko początek wyliczanki popularnych obecnie tworzyw stosowanych w wykończeniach łazienki, a najlepiej nie ograniczać się tylko do jednego z nich. W zasadzie można stwierdzić, że w aranżacjach toaletowych jedynym limitem na dzień dzisiejszy jest wyobraźnia.

Sztuka toaletowa

Sklepy z kabinami prysznicowymi i wyposażeniem łazienki wyglądają obecnie jak istne galerie, a armatura jak eksponaty. Kafelki tworzą wielokolorowe mozaiki, przywołujące na myśl portugalskie stoiska z ceramiką, lustra mają ramy niczym w Luwrze, a fantazyjnych żarówek nie powstydziliby się organizatorzy Light Move Festiwal. Nic zatem dziwnego w tym, że niejeden właściciel mieszkania przyjeżdżając z zamiarem kupna tradycyjnych płytek w kolorze cappuccino, wyszedł ze sklepu z soczysto żółtym klinkierem i całkiem nową koncepcją.

Łazienka powoli odchodzi od swojej wyłącznie użytkowej funkcji i staje się pomieszczeniem tak samo reprezentacyjnym jak pozostałe. Zatem przystępując do jej aranżacji śmiało możemy puścić wodze fantazji, a nawet spróbować wyrazić siebie poprzez jej design. Na odświeżenie toalety decydujemy się na tyle rzadko, że skoro już się udało, to może warto zaszaleć?