Skip to content Skip to footer

Tabletki do szamba – przeczytaj nasze porady, zanim je kupisz

Tabletki do szamba to preparaty, które warto stosować, gdy zależy nam na tym, aby zneutralizować przykre zapachy. Przydają się również w przypadku, gdy chcemy zmniejszyć fizyczną ilość wywożonych ścieków. Niektóre ze środków są również pomocne w udrożnianiu rur. W poniższym artykule opisujemy najważniejsze porady, dzięki którym zakup tabletek oraz bakterii do oczyszczalni nie będzie żadnym problemem. Zapraszamy do lektury!

Tabletki do szamba – na to zwracaj uwagę, zanim je kupisz

Najważniejszą kwestią, o której warto wspomnieć omawiając środki do szamb, jest ich cena. Warto wiedzieć, że mimo tego, że skład większości obecnych na rynku środków do szamb jest w gruncie rzeczy podobny, to ogromne różnice można zauważyć w ich cenach. Ostrzegamy: w żadnym wypadku nie opłaca się płacić za jakiekolwiek „certyfikaty” czy „laury klienta” – są to niepotrzebne wydatki. Tak czy siak bakterie zawarte w zakupionych preparatach zadziałają w taki sam sposób bez względu na to, ile będą kosztowały.

Jaką zawartość mają środki do szamb?

Odpowiedź na to pytanie jest następująca: obecne na rynku środki do szamb posiadają tak naprawdę bardzo zbliżoną zawartość. Różnice, jakie można wymienić, dotyczą wyłącznie sposobu ich stosowania. Z tego względu, gdy kupujemy bakterie do oczyszczalni lub tabletki, zwracajmy szczególną uwagę na instrukcję – jeśli będzie napisania w sposób niejasny, nie warto kupować takich środków, ponieważ jeśli bakterie do oczyszczalni lub tabletki do szamba zostaną zastosowane w sposób nieprawidłowy, nie zadziałają w ogóle lub zadziałają znacznie słabiej.

Typ preparatu ma znaczenie

Istnieje wiele rodzajów środków do szamb. Należy mieć na uwadze, że typ zakupywanego preparatu ma duże znaczenie. Jeśli zakupimy wyłącznie bakterie do oczyszczalni, w początkowej fazie może to być niewystarczające. Oprócz standardowego preparatu do szamb zalecamy zatem, aby kupić również aktywator bądź środki odpowiadające za ułatwianie rozpuszczania się tłuszczów. Środki do szamba ekologicznego należy dobierać według jasno określonych potrzeb – w tym przypadku rozwiązania standardowe mogą nie wystarczyć. Warto wiedzieć, że nie zawsze powinno chodzić o to, aby zasilić szambo. Czasami należy na przykład je oczyścić lub zneutralizować. Środki do neutralizacji należą do zupełnie innej kategorii produktów.