Skip to content Skip to footer

Urządzanie łazienki

Projektując samodzielnie łazienkę można przekonać się jak wiele różnych opcji jest dostępnych. Niektóre rozwiązania proponowane przez producentów świetnie sprawdzają się w dużych, przestronnych łazienkach, inne z kolei są głównie przeznaczone do mniejszych pomieszczeń. Najważniejsze, aby zadbać nie tylko o atrakcyjny wygląd, ale również wygodę wszystkich osób, które będą z niej korzystały.

Praktyczny prysznic, a może wygodna wanna?

Najczęstszym problem jest wybór pomiędzy prysznicem a wanną. Przy tej decyzji należy wziąć pod uwagę oczywiście rozmiary i możliwości ustawne łazienki. Duża, wygodna wanna z wmontowanymi dodatkowymi funkcjami z całą pewnością lepiej sprawdzi się w przestronnej łazience i dla osób, które lubią korzystać z kąpieli.

Zdecydowanie więcej osób decyduje się jednak na instalację prysznica. Wpływ ma na to zapewne często ograniczony metraż, ale również bardzo duża funkcjonalność. Zamontowanie kabiny prysznicowej jest nie tylko wygodne dla domowników, ale także pomaga utrzymać całą łazienkę w czystości.

Rodzaje kabin prysznicowych

Obecnie dostępnych jest bardzo dużo różnego rodzaju kabin prysznicowych. Dzięki temu można je z łatwością dopasować zarówno do własnych upodobań, jak i wymiarów łazienki. Kabiny prysznicowe różnią się od siebie wyglądem, wielkością oraz łatwością w montażu.

Można zdecydować się na kabinę prysznicową z brodzikiem lub montowaną bezpośrednio do podłogi. Ciekawą opcją jest stworzenie specjalnej strefy natrysku, którą wydziela Ścianka prysznicowa z drzwiami.

Kabiny prysznicowe bez brodzika

Coraz więcej osób rezygnuje z montażu brodzika. Ze względu na mniejszą ilość zakamarków jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Pozwala na łatwe czyszczenie, a sama ścianka prysznicowa z drzwiami chroni pozostała część łazienki przed zachlapaniem.

Dodatkowo ścianka prysznicowa z drzwiami jest bezpiecznym rozwiązaniem dla osób starszych lub niepełnosprawnych, ponieważ przy prysznicach typu walk in podłoga łazienki staje się częścią strefy natryskowej.