Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć o powiększaniu piersi

Powiększanie piersi jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, z którego w ostatnich czasach chętnie korzysta coraz większa liczba kobiet w Polsce.
Ten zabieg chirurgii plastycznej stopniowo przestaje być również tematem tabu w polskim społeczeństwie. Kobiety poddają się mu, ponieważ chcą lepiej i pewniej czuć się w swoim własnym ciele. Niektóre z nich skrycie marzą także o drobnych poprawkach, czy chcą sprawić, aby ich biust był jędrniejszy.

Zanim zdecydujemy się na taki zabieg, warto zapoznać się ze wszelkimi szczegółami, dotyczącymi przebiegu operacji.
Warto zaznaczyć, że tego rodzaju zabieg wiąże się nie tylko z różnymi dolegliwościami fizycznymi, które będą nam dokuczać tuż po operacji, ale także z kosztami finansowymi. Cena, którą musimy zapłacić w klinice za zabieg powiększania piersi wynosi przynajmniej kilkanaście tysięcy.

Co warto wiedzieć o zabiegu powiększania piersi? Wskazówki dla kobiet

Kobiety, które myślą o tym zabiegu z zakresu chirurgii plastycznej mogą zdecydować się na dwa rodzaje implantów, które zostaną wprowadzone pod gruczoł piersiowy. Mogą by to implanty:

-o kształcie okrągłym, które wiążą się zazwyczaj z większymi kosztami. Są one niezwykle jędrne. Swoim wyglądem przypominają piłeczki.

-o kształcie anatomicznym, które swoim wyglądem przypominają naturalne piersi kobiety. Jest to rozwiązanie tańsze, niż wybór piersi o idealnie okrągłym kształcie. Implanty anatomiczne to opcja dla tych pań, którym w szczególności zależy na drobnych, dyskretnych poprawkach. Chcą one, aby ich biust prezentował się jak najbardziej naturalnie.

Po operacji piersi

Powiększanie piersi jest zabiegiem, który wykonywany jest pod znieczuleniem ogólnym. Trwa około dwie godziny. Po jego wykonaniu zakładany jest specjalny opatrunek, który będzie towarzyszył pacjentce przez okres około tygodnia. Ponadto, pacjentka przez około miesiąc powinna nosić specjalny, pooperacyjny biustonosz, który zapewni jej pełen komfort oraz pomoże w „ukształtowania” biustu po przebytej operacji.