Skip to content Skip to footer

Wszystko, co trzeba wiedzieć o wymrażaniu tkanki tłuszczowej

Marzenie o idealnej sylwetce jest bliskie każdej kobiecie. Nie każda pani chce jednak ingerować w swoje ciało przy pomocy liposukcji czy fal ultradźwiękowych. Wymrażanie tkanki tłuszczowej to metoda, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Co trzeba wiedzieć o kriolipolizie?

Kriolipoliza – co to jest?

Kriolipoliza Katowice to skuteczny i nieinwazyjny zabieg medycyny estetycznej, który polega na zamrażaniu tkanki tłuszczowej.

Zabieg wymrażania tkanki tłuszczowej wykonywany jest za pomocą urządzenia nazywanego Zeltiq. Określenie trwania jednego seansu jest dosyć trudne, gdyż zależy od ilości zamrażanych partii ciała. Często jednak seans nie trwa dużej niż godzinę. Kolejny zabieg na te sama partie ciała nie powinien być przeprowadzony przed upływem 6 tygodni.

Jak wygląda zabieg?

Wymrażanie tkanki tłuszczowej może nastąpić dopiero po konsultacjach z kosmetologiem, który określi jakie partie ciała należy wyszczuplić. Kriolipoliza Katowice wykonywana jest za pomocą specjalnej głowicy, która zasysa wybrane partie skóry i schładza.

Następnie wykonywany jest masaż próżniowy oraz drenaż limfatyczny, który pomaga w detoksykacji oraz pozbyciu się zbędnej tkanki tłuszczowej. W trakcie jednej wizyty można maksymalnie wykonać siedem przyłożeń głowicy.

Dla kogo jest kriolipoliza?

Kriolipoliza Katowice to zabieg, który pozwoli wysmuklić sylwetkę w wielu miejscach. Wymrażanie tkanki tłuszczowej można przeprowadzić w najbardziej newralgicznych punktach ciała, gdzie tłuszcz najchętniej się odkłada. Brzuch, pośladki czy boczki wymodelujemy w trakcie zabiegu. W razie potrzeby można również wymodelować ramiona, łydki oraz plecy. Wymrażanie tkanki tłuszczowej nie jest zabiegiem przeznaczonych dla osób ze znaczną otyłością. Najlepsze efekty osiągną osoby, które prowadzą aktywny tryb życia, pilnują ujemnego bilansu energetycznego, a mimo wszystko nie są w stanie wyszczuplić niektórych partii ciała.

Wysmuklenie sylwetki przy pomocy kriolipolizy Katowice to bardzo skuteczny zabieg. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to przepis na szczupłą sylwetkę dla osób, które nie planują zmienić nawyków żywieniowych.