Skip to content Skip to footer

Wyjątkowe rozwiązania logistyczne, które wpłynęły na jakość transportu

Sztaplowanie to bardzo ważny termin związany z praktycznymi rozwiązaniami logistycznymi. To nic innego, jak układanie ładunku w stosy. Ma to zastosowanie w transporcie różnorodnych towarów, które magazynowane są na paletach. Palety układa się w ten sposób, aby jednorazowo przewieźć jak najwięcej towaru w bezpieczny sposób.

Dlaczego w magazynowaniu liczy się oszczędność?

Import i eksport towarów generuje olbrzymie koszty. Poszukuje się więc rozwiązań, które pozwolą w dużym stopniu zaoszczędzić na tym procesie. Jednym z nich jest skrzyniopaleta składana. Dzięki niej możliwe jest znaczne zaoszczędzenie powierzchni magazynowej, ponieważ może ona zajmować nawet o 60 % mniej miejsca niż paleta tradycyjna. Skrzyniopaleta do składania dzięki składanym ścianom bocznym pozwala maksymalizować ilość przesyłanego towaru i tym samym minimalizować koszty transportu powrotnego. Skrzyniopalety składane można również w prosty sposób sztaplować i nie trzeba ich dodatkowo zabezpieczać, np. folią jak w przypadku standardowych palet drewnianych.

Skrzyniopalety składane do wszystkiego

Ich uniwersalność polega na tym, że świetnie nadają się do transportu różnorodnych towarów. Branże przetwórcze, spożywcze, a także motoryzacyjne czy przemysłowe, gdzie często trzeba magazynować duże ilości drobnych przedmiotów, używają tego typu pojemników do bezpiecznego i wygodnego transportu. Np. skrzyniopaleta składana wielkogabarytowa może posiadać specjalne przekładki, które znacznie ułatwią przewożenie tego typu materiałów. Dodatkowo wyposażone są w praktyczne pokrywy, które zabezpieczają towar od deszczu czy wilgoci.

Materiał, który nie ma sobie równych

Skrzyniopaleta do składania wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest lekkie, elastyczne oraz bardzo odporne na mechaniczne uszkodzenia. Nie absorbuje wody – materiały w środku nie są więc narażone na działanie wilgoci, co szczególnie jest ważne, np. w przypadku warzyw, owoców czy części metalowych,które w niesprzyjających warunkach znacznie łatwiej mogą się psuć, a to naraża przedsiębiorstwo na realne straty. Składane skrzyniopalety z tworzywa znacznie łatwiej również utrzymać w czystości. Są zdecydowanie prostsze w obsłudze i znacznie lżejsze – a to konkretna oszczędność czasu.