Skip to content Skip to footer

Zakup identyfikatora dla psa

Jeśli pies kogoś z Twojej rodziny lub przyjaciół ciągle ucieka czy to podczas spacerów, czy z ogrodzonej posesji – spraw mu identyfikator. To bardzo łatwa metoda na to, aby zwierzak wrócił do domu cały i zdrowy.

Identyfikator dla psa – rodzaje

Na rynku można spotkać szereg różnych identyfikatorów, w wielu wersjach kolorystycznych oraz kształtach czy rodzajach. Jedne są tańsze, inne – droższe, jednak celem wszystkich jest zapewnienie pupilowi bezpieczeństwa.

W sprzedaży dostępne są identyfikatory metalowe, na które na specjalne zamówienie nadrukowywane są dane właściciela psa oraz jego numer kontaktowy, dzięki któremu możliwy jest zwrot zwierzaka. Takie identyfikatory dla psa są nieco droższe, jednak wytrzymalsze. Ich wadą jest fakt, że w razie zmiany numeru, konieczne jest zamówienie nowego identyfikatora.

Można kupić również identyfikator, który jest skręcany z dwóch części, a w środek wkłada się karteczkę z kontaktem do właściciela psa. Takie identyfikatory mają tendencję do rozkręcania się, dlatego nie są polecane dla tych psiaków, które lubią spacerować po krzakach. Ta opcja pozwala na łatwą i szybką zmianę danych, choć ze względu na niewielki rozmiar karteczki mogą być one mniej czytelne.

Dlaczego chip nie wystarczy?

W dzisiejszych czasach, także psy ze schroniska są chipowane, więc teoretycznie ich identyfikacja powinna być dość łatwa. W praktyce jednak rozwiązanie to ma szereg wad i nie zapewnia 100% gwarancji, że w razie ucieczki pupil się znajdzie.

Aby odczytać dane z chipa, należy udać się do weterynarza, a na to potencjalny znalazca psa może nie mieć ani czasu, ani ochoty, szczególnie gdy zwierzak jest sporych rozmiarów.

Dodatkowo, takie chipy niekiedy przesuwają się pod skórą psa, przez co są znacznie trudniejsze do znalezienia i sczytania, zwłaszcza jeśli piesek jest przestraszony i nie chce współpracować z weterynarzem.

Jak zabezpieczyć identyfikator?

Identyfikator dla psa montuje się na kółku (takim jak do kluczy) przy obroży lub szelkach. Należy upewnić się, że kółko jest mocne i solidnie zamocowane, aby nie rozerwało się przy szarpnięciu.

W identyfikatorach rozkręcanych warto zabezpieczyć karteczkę przed wilgocią, zawijając ją w kawałek folii spożywczej.

Identyfikatory dla psa dostępne są w ofercie Grawernia.pl.