Skip to content Skip to footer

Zalety skrzynek plastikowych na owoce

Skrzynki plastikowe powinny być przede wszystkim wytrzymałe oraz odporne na czynniki zewnętrzne. Owoce często przebywają bardzo długo w podróży, dlatego muszą być właściwie zabezpieczone, żeby się nie zepsuły.

Budowa skrzynek na owoce

Skrzynki na owoce są produkowane głównie z drewna lub polietylenu. Tworzywo sztuczne jest jednak znacznie bardziej wygodne w konserwacji. Do mycia wystarczy zwykła myjka przemysłowa oraz woda. Nie trzeba nawet żadnego płynu, ponieważ całkowicie wystarczające powinno być duże ciśnienie wody. Polietylen to tworzywo sztuczne, które charakteryzuje się nie tylko dużą wytrzymałością, ale jest również bardzo lekkie. Pojemniki można po wyjęciu towaru ze sobą złożyć, dlatego zajmują naprawdę bardzo mało miejsca na magazynie. Jest to niezwykle ważne, ponieważ z reguły na magazynie jest ograniczona ilość miejsca. Kupując skrzynki od sprawdzonych producentów nie ma tak naprawdę różnicy, czy wybierzemy skrzynki plastikowe, czy też drewniane. Patrząc jednak w przyszłość, lepiej kupić Skrzynki plastikowe, ponieważ posłużą więcej czasu. Oprócz tego można je później poddać procesowi recyklingu lub ponownie użyć. Dlatego też są stosunkowo bezpieczne dla środowiska naturalnego. Nie narażają również produktów na czynniki chemiczne oraz biologiczne.

Zastosowanie skrzynek

Ważne jest również, że są odporne na wilgoć, dlatego mogą być przechowywane nawet w mało dogodnych warunkach. Należy także mieć na uwadze, że transport często zajmuje bardzo dużo czasu, dlatego owoce muszą być właściwie chronione. Skrzynki plastikowe to także zdecydowanie dłuższa żywotność. Należy jednak mieć na uwadze, że skrzynki muszą być przede wszystkim wyprodukowane z materiałów wysokiej jakości. W innym wypadku mogą reagować z kwasami lub zasadami. Skrzynki drewniane są też mniej komfortowe w użyciu, ponieważ trzeba uważać na gwoździe oraz drzazgi. Przed złożeniem zamówienia najlepiej przeczytać opinie na temat producenta. Do produkcji skrzynek plastikowych nie trzeba wycinać lasów. Dużą popularnością cieszą się także skrzynki składane, które są niezwykle komfortowe w użyciu. Jeżeli chodzi o kwestie wizualne, to oczywiście lepiej prezentują się skrzynki na owoce drewniane, ale różnica naprawdę nie jest duża. Najważniejsze, żeby były trwałe i zajmowały mało przestrzeni.