Skip to content Skip to footer

Zalety sztucznej trawy w rolkach

Sztuczna trawa w rolkach to doskonały wybór do wielu ogródków. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej oraz poznać główne zalety takiego rozwiązania.

Korzystny wygląd

Wśród głównych zalet sztucznej trawy w rolkach można wyszczególnić korzystny, zielony wygląd przez cały rok, niezależnie od pogody oraz warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Sztuczna trawa w rolkach zawsze będzie zielona, nawet podczas jesieni i zimy, gdy przykryje ją śnieg. Naturalna trawa w tym czasie obumiera, a następnie odradza się na wiosnę. Posiadając sztuczną trawę nie trzeba czekać i można cieszyć się pięknymi widokami przez cały rok.

Brak koszenia

Kolejną zaletą posiadania sztucznej trawy w rolkach jest oczywiście brak konieczności jej koszenia, co jest sporym problemem dla wielu osób. Koszenie trawy zajmuje sporą ilość czasu oraz jest dość pracochłonne, zwłaszcza przy stosunkowo sporych powierzchniach. W przypadku sztucznej trawy ten problem jest skutecznie wyeliminowany. Sztuczna trawa nie jest także niszczona przez szkodniki, takie jak na przykład krety. Nie trzeba jej również wcale nawozić, ponieważ zawsze korzystnie się prezentuje.

Równa powierzchnia

Sztuczna trawa w rolkach zapewnia równą powierzchnię w każdym miejscu w ogrodzie, ponieważ nie wydeptuje się podczas chodzenia tak jak naturalna trawa. Naturalna trawa bardzo często najpierw się spłaszcza, a potem całkowicie zanika i pozostają po niej suche, piaszczyste place. Natomiast po sztucznej trawie można chodzić do woli i nie powoduje to jej zniszczenia. Dlatego doskonale sprawdzi się także w przypadku dzieci i można utworzyć na niej fantastyczny plac zabaw.

Realne oszczędności

Dzięki wykorzystaniu w ogródku sztucznej trawy możliwe jest osiągnięcie realnych oszczędności. Regularna pielęgnacja trawnika wymaga sporych nakładów finansowych, ale także przeznaczenia sporej ilości czasu. Sztuczną trawę kładzie się raz i można korzystać z niej przez długi czas bez konieczności dokonywania jakichkolwiek ingerencji. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie mają czasu i chęci na regularną pielęgnację trawnika.