Skip to content Skip to footer

Zmień swój styl na lepsze. Niewielki poradnik na temat podstaw ubioru

Często uważa się, że nowy etap w życiu każdej kobiety wymaga nowej fryzury. Według nas wymaga także nowego stylu ubierania. Ubiór podobnie jak uroda to pierwsze na co zwracamy uwagę podczas spotkania z nową osobą. Powiedzenie „jak Cię widzą, tak Cię piszą” ma więc swoje uzasadnienie w rzeczywistości i nie jest jedynie wymyśloną, ludową mrzonką.

KROK 1- określ na czym Ci zależy

Jesteś zabieganą bizneswoman? Pracujesz jako sprzedawca w sklepie? A może zajmujesz się dziećmi w przedszkolu?
Każda z pełnionych przez nas ról wymaga odpowiedniego ubioru. Jeżeli wykonujemy prace typowo fizyczne, zadbajmy o wygodny i przewiewny strój. Osoby zajmujące się praca biurową powinny zaś postawić na dress code związany z firmą, w której pracują.

Bez względu na życie zawodowe, w garderobie znaleźć muszą się również ubrania w stylu casual. Za bazowe uznać można ciemne jeansy, białą koszulkę oraz codzienną marynarkę i tzw. małą czarną. Dzięki tego typu ubraniom będziemy mogły bez skrępowania pokazywać się na różnego typu bardziej uroczystych okazjach.

KROK 2- sporządź listę zakupów

Często w naszej szafie zalegają ubrania, o których zupełnie nie mamy pojęcia. Przed udaniem się na zakup zróbmy przegląd szafy i na liście zakupowej umieśćmy wyłącznie rzeczy, których nam brakuje. Posiadaczka 40- 50 par butów na pewno przy okazji najbliższego shoppingu będzie mogła zrezygnować z kupna nowego obuwia, na rzecz bazowej marynarki.

Swój przegląd powinna mieć takie bielizna. Zazwyczaj nie zwracamy na nią uwagi, ale brzydka i poszarpana potrafi zniszczyć nawet najbardziej przemyślaną stylizację. Jeżeli nie lubimy koronkowej bielizny- wcale nie musimy jej nabywać. Sklepy bieliźniarskie pełne są dobrej jakości majtek i biustonoszy wykonanych z przewiewnej bawełny.

KROK 3- udaj się do sklepu

Napięty budżet domowy nie zawsze pozwala nam na zakupy w markowych sklepach. W tym przypadku z pomocą przychodzą nam sklepy, gdzie sprzedawana jest używana odzież z Anglii. Miejsca te pomimo tego, że zajmują się dystrybucją ubrań z tzw. drugiej ręki, utrzymane są w czystości, dlatego nie powinnyśmy wstydzić się z nich korzystać.

Angielki podobnie jak inne mieszkanki Wysp Brytyjskich są podczas zakupów hojne, co przekłada się następnie na stan odzieży dostępnej w polskich ciucholandach. Stałe bywalczynie tego typu sklepów wskazują na dużą liczbę ubrań zawierających oryginalne metki, a także ubioru, który wygląda jak nowy.

Jeżeli zdecydujemy się na zakupy w popularnych lumpeksach- pamiętajmy, by skorzystać z tych, gdzie znajduje się odzież z Anglii. Sukces gwarantowany!

Artykuł powstał we współpracy z Hurtownią odzieży Angora