Skip to content Skip to footer

Cechy charakterystyczne oprogramowania Solidworks

Wśród różnych rodzajów oprogramowania można wymienić taki program, jak Solidworks. Jest on przede wszystkim wykorzystywany do tworzenia różnego rodzaju projektów. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej oraz poznać jego cechy charakterystyczne.

Tworzenie dopasowań

Solidworks licencja umożliwia przede wszystkim tworzenie w programie odpowiednich dopasowań, które są niezwykle istotne podczas pracy. Dopasowania tworzone w oprogramowaniu posiadają automatyczne wykrywanie przenikania oraz kolizji. Oprócz tego sprawdzane jest również wyrównanie otworów, a także analizowany jest stos tolerancji.

Udostępnianie modeli 3D

W programie Solidworks możliwe jest również udostępnianie modeli 3D producentom. Dzieje się to na użytek obróbki maszynowej, która jest niezwykle istotna w całym procesie. Oprócz tego udostępnianie modeli 3D producentom bardzo przydaje się również w przypadku tworzenia i opracowywania różnego rodzaju prototypów, które powstają w technologii CAM 3D. Ma to bardzo duże znaczenie podczas tworzenia projektów.

Dostęp do gotowych bibliotek

Solidworks licencja umożliwia również dostęp do gotowych bibliotek, co jest bardzo istotne podczas pracy i tworzenia projektów. Dzięki szybkiemu dostępowi do bibliotek części CAD 3D oraz innych materiałów dostępnych w formie on-line możliwe jest w pełni sprawne realizowanie wszystkich niezbędnych projektów. Gotowe biblioteki są bardzo przydatne na wszystkich etapach pracy, dlatego warto z nich korzystać, jeśli tylko posiada się takie potrzeby oraz indywidualne preferencje.

Import i eksport

W programie Solidworks możliwe jest również importowanie oraz eksportowanie danych w wielu zróżnicowanych formatach. Jest to bardzo duże ułatwienie podczas pracy i tworzenia projektów. Import oraz eksport danych z całą pewnością ułatwi współpracę z klientami, dostawcami, a także wszystkimi osobami, które zajmują się zarządzaniem danymi związanymi z CAD. Korzystanie ze wszystkich funkcji dostępnych w programie Solidworks jest niezwykle efektywne dla wielu projektantów, dlatego warto zaopatrzyć się w licencję programu oraz używać jej w sposób regularny.