Skip to content Skip to footer

Ceny przeszczepów włosów

Przeszczep włosów to coraz bardziej popularny zabieg estetyczny. Decydują się na niego nie tylko panowie, którzy wyłysieli z powodu wieku, ale też kobiety, które chcą poprawić atrakcyjność swojego wyglądu. Z powodu tego jak bardzo skomplikowany jest przeszczep włosów cena takiej usługi jest dość wysoka. Warto przed konsultacją z lekarzem odpowiedzieć na pytania: Przeszczepy włosów ceny, czy są wysokie? Ile wynosi średnia cena przeszczepu?

Po co robić przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to bardzo trudna decyzja, która ma przynieść poprawę wyglądu i ogólny odbiór. Zabieg ten ma na celu przywrócenie wzrostu włosów, szczególnie w miejscach, w których nie rosną one wcale lub są bardzo przerzedzone. Tego typu zabieg estetyczny to zdecydowanie najbardziej skuteczna metoda leczenia wypadania włosów. W przypadku decyzji na wykonanie takiego zabiegu należy pamiętać o tym, że jeśli chce się uzyskać jak najlepszy efekt, to trzeba przygotować się na wykonanie wielu takich zabiegów. Przeszczep włosów to szansa na zwiększenie ilości włosów w miejscach, w których nie występują one wcale lub są bardzo przerzedzone. Włosy w celu przeszczepienia należy pobrać z miejsc na głowie, w których skóra jest dużo grubsza lub też z innej części ciała. Następnie przeszczepia się je w miejsca, w których nie ma włosów wcale.

Dla kogo zaleca się przeszczep włosów?

Z racji na to, że tego typu zabieg jest coraz bardziej popularny, decyduje się na niego coraz więcej osób, które skarżą się na problemy z brakiem owłosienia. Zabieg ten może być przeprowadzony niezależnie od wieku czy płci osoby zainteresowanej. Warto pamiętać o tym, że włosy można przecież stracić w wyniku wypadku, chorób itp. Najczęściej jednak dochodzi do tzw. łysienia androgenowego, czyli łysienia, które związane jest, z tym że włosy nie mogą być już tworzone w mieszkach włosowych. Łysienie takie ze względu na to, że jest popularniejsze wśród mężczyzn, nazywa się łysieniem męskim. Jednakże należy pamiętać o tym, że jest ono również możliwe wśród kobiet. Powodem wypadania włosów jest zwiększona ilość dihydrotestosteron w organizmie. Jest to pochodna testosteronu, która z największym stopniu przyczynia się do wypadania włosów. Brak włosów to spadek atrakcyjności dla płci przeciwnej, a także uznawana przez wielu oznaka złego zdrowia. Jeśli chce się poprawić swój wygląd warto jest zdecydować się na konsultacje ze specjalistą, który doradzi czy zabieg ten może wykonany.

Przeszczepy włosów ceny zabiegów

Zabieg ten mimo tego, że jest coraz bardziej popularny, wiąże się z poniesieniem stosunkowo dużych kosztów przez pacjenta. Zabieg ten jest bardzo skomplikowany i żmudny. Aby więc został on wykonany prawidłowo, należy skorzystać z usług renomowanych lekarzy specjalistów w dziedzinie chirurgii estetycznej. Kwoty, które należy zapłacić za taki zabieg są różne i zależą od stopnia zaawansowania zmian. Ceny zaczynają się od 1500zł, lecz dochodzą nawet do 10000zł.

Decydując się na Przeszczep włosów cena może niektórych przerazić.