Skip to content Skip to footer

Ciekawe pomysły na urodziny dla dzieci

Dzieci traktują dzień swoich urodzin jak wielkie święto i słusznie. Starają się one bowiem pokazać swój wiek oraz fakt, że także się starzeją, a co za tym idzie stają się dorośli. Jednak czasami organizacja przyjęcia dla dzieci może nie przebiegać pomyślnie. Jak zatem zaplanować i stworzyć ciekawe urodziny dla dzieci?

Przede wszystkim ciekawa koncepcja

Pomysł to pierwsza rzecz, która będzie niezbędna do rozpoczęcia prac nad przygotowaniem urodzin. Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest zamówienie tortu, kupienie plastikowych talerzyków z motywem z bajek i nadmuchanie balonów, To jednak dość popularny temat, który staje się wręcz nudny. Co zatem w takim razie?

Dobrze jest mieć ciekawy pomysł na przyjęcie. W okresie letnim sprawa ta staje się o tyle prostsza, gdyż na horyzoncie zaczynają pojawiać się pomysły związane z biwakami czy ogniskiem. I jest to naprawdę świetny pomysł. Jednak sprawa komplikuje się w okresie zimowym.

Urodziny dla dzieci zimą

Oczywiście w okresie zimowym żaden rodzic nie zorganizuje urodzin swojego dziecka na zimnie i mrozie. W tym przypadku pozostaje jedynie pozostanie wewnątrz pomieszczeń. Najprostszym sposobem jest wtedy pozostanie w domu i zaproszenie gości.

Bardzo często spotkać się można z tak zwanym podziałem urodzin. Na pewno większość osób spotkała się z tym, gdyż na urodzinach dziecka w osobnym pomieszczeniu znajdują się maluchy, a w osobnym dorośli. Jest to dobre rozwiązanie dla obu stron.

Pomysł na temat i motyw przewodni

Aby całe przyjęcie wyglądało na bardziej kreatywne, można obmyślić motyw przewodni, jaki będzie królował w czasie spotkania. Dziewczynki bardzo często przebierają się w księżniczki.

Do takich księżniczek czy innych bohaterów z bajek pasują także dekoracje o podobnym stylu. Tort z nadrukiem związanym bezpośrednio z konkretną bajką to naprawdę świetny pomysł. Wystarczy tylko dokładnie sprawdzić i dowiedzieć się, czym takim interesuje się dziecko.

Wymyślenie i opracowanie planu urodzin to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa. Czynność ta wymaga skupienia i cierpliwości, gdyż nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. W takich sytuacjach trzeba nastawić się na spontaniczność i polegać na intuicji oraz pomysłowości dzieci.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.