Skip to content Skip to footer

Jak poradzić sobie z pozycjonowaniem w WordPressie?

Wielu początkujących przedsiębiorców lub blogerów marzy o swojej stronie internetowej. Nie wiedzą jednak, gdzie ją stworzyć, ani jak nią zarządzać. W tym tekście przybliżymy temat pozycjonowanie strony WordPress oraz kilka zagadnień odnośnie samego WordPressu.

Czym właściwie jest WordPress i do czego służy?

WordPress jest jednym z najpopularniejszych systemów do zarządzania treścią, a mówiąc prościej – do tworzenia własnych stron internetowych, blogów i tym podobnych. Jest tak znany i często używany ze względu na swoją przejrzystość i stosunkowo łatwą obsługę. Ma wiele dodatków, wtyczek, które jeszcze bardziej rozszerzają jego możliwości i ułatwiają użytkownikowi pracę, do tego wiele kolejnych można kupić i zainstalować. Możliwości są ogromne, a klienci to lubią, choć nie zawsze wiedzą, jak je wykorzystać.

Czym jest pozycjonowanie strony WordPress?

Pozycjonowanie WordPress może być dość zagadkowym pojęciem dla laika czy też osoby, która po prostu chce prowadzić swoją stronę internetową. Jak się okazuje, nie sprowadza się to jedynie do wykupienia domeny i pisania artykułów lub ogłoszeń. Trzeba jeszcze zadbać o to, by nasze teksty zyskały odpowiednio szeroki odbiór u czytelników, by zachęcić ich do wejścia akurat na naszą stronę, a następnie do regularnego zaglądania.

Od czego zacząć WordPress pozycjonowanie?

WordPress pozycjonowanie znacznie ułatwi zainstalowanie odpowiednich wtyczek. Część z nich jest darmowa i wystarczy je włączyć. Zajmą się one za nas wieloma rzeczami, które poprawią przejrzystość naszej witryny, zapewnią przyjazny odbiór przez użytkowników, a niektóre nawet poprawią prędkość ładowania się strony. Nie wszyscy wiedzą, że przyjazne adresy URL są o wiele lepiej odbierane przez osoby wchodzące na stronę, niż domyślne ciągi znaków. Docelowo powinny się w nich znaleźć słowa kluczowe dla danego odnośnika.

Jedną z najistotniejszych spraw dla pozycjonowanie WordPress są frazy, tytuły i nagłówki, po których nasi potencjalni użytkownicy będą wyszukiwali informacje w przeglądarkach. Należy tak dobrać słowa w artykułach, by miały szansę na pokrycie się ze zwrotami najczęściej wpisywanymi do wyszukiwarki przez potencjalnych klientów. Czasem brzmi to nieco dziwnie, ale szybko można dojść do wprawy. Istotne są także tytuły i nagłówki, które albo zachęcą użytkownika do przeczytania artykułu, albo go zniechęcą.

Swoją przygodę z pozycjonowanie strony WordPress warto zacząć od wymienionych kwestii, a następnie stopniowo je rozwijać i dodawać kolejne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://marketingdlaludzi.pl/pozycjonowanie-stron-na-wordpress/