Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć o transplantacji włosów?

Zadbane i gęste włosy postrzegane są jako atrybut kobiecości. Nie zawsze jednak natura daje nam bujną fryzurę. Przeszczep włosów to szansa na zagęszczenie włosów, które wypadły wskutek choroby, predyspozycji genetycznych czy złej diety. O czym trzeba wiedzieć, udając się na zabieg przeszczepienia włosów?

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeszczep włosów Katowice nie jest zabiegiem przeznaczonym dla wszystkich. Transplantacji włosów nie mogą przejść osoby zmagające się z czynnymi nowotworami, cukrzycą czy osoby z problemami krążeniowo-sercowymi.

Powstawanie bliznowców również uniemożliwia przeprowadzenie transplantacji włosów. Kobiety, które mają problemy hormonalne muszą najpierw ustabilizować działanie hormonów.

Jak wygląda zabieg?

Klinika przeszczepu włosów to miejsce, w którym można znaleźć pomoc w sytuacji, gdy nasze włosy mocno się przerzedziły. Przeszczepianie włosów polega na wykonaniu dużej ilość nacięć na skórze głowy, w których zostaną umieszczone mieszki włosowe.

W trakcie jednego zabiegu przeszczepienia włosów można wszczepić do 2 tysięcy mieszków włosowych. Najczęściej jest to wystarczająca ilość, by fryzura znowu była bujna, a włosy wyglądały zdrowo.

Trzeba pamiętać, że przeszczep włosów Katowice to zabieg bardzo precyzyjny, dlatego tak bardzo ważne jest wybranie lekarza, który ma doświadczenie oraz dużą sprawność manualną. Stworzenie linii włosów, która będzie wyglądała naturalnie nie tylko dziś, ale również za kilkanaście lat, jest dużą sztuką.

Przeszczepianie włosów jest zabiegiem, którego efekty widać dopiero po kilku miesiącach. Przeszczepione mieszki włosowe wypadną, a na ich miejsce wyrosną nowe włosy, które już na zawsze zostaną z pacjentem.

Jak dbać o siebie po zabiegu?

Przeszczep włosów Katowice to zabieg, który wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu należy brać środki przeciwbólowe, które złagodzą dolegliwości. Nie można również zapomnieć o lekach przeciwzapalnych.

Przez miesiąc po zabiegu przeszczepiania włosów nie można korzystać z basenu, czy solarium. Należy również unikać słońca. Nie wskazany jest duży wysiłek.

Klinika przeszczepu włosów to miejsce, gdzie szybko można odzyskać dawne, piękne włosy. Ma to ogromne znaczenie przede wszystkim dla kobiet, dla których włosy są bardzo ważne. Przedwczesne łysienie jest bardzo wstydliwą chorobą, która wiąże się z ogromnym stresem.