Skip to content Skip to footer

Co wiemy o diecie 2000 kcal?

Dobra wiadomość dla otyłych pań i panów w różnym wieku. Okazuje się, że jest pewna dieta, która może pomóc w redukcji masy ciała. To tzw. dieta 2000 kcal. Jakie daje efekty? Jak wygląda jadłospis?

Czym jest dieta 2000 kcal?

Przez takie sformułowanie rozumie się posiłki złożone z produktów, które łącznie dostarczą organizmowi 2000 kilokalorii. Owa ilość jest wystarczająca. Powoduje, że podaż energii będzie na odpowiednim, kontrolowanym poziomie.

Właśnie dlatego, jeśli ktoś prowadzi siedzący tryby życia, powinien zastosować tego typu dietę. Najlepiej jednak, aby wcześniej udał się do dietetyka. Taki specjalista podpowie, jak ułożyć jadłospis, nie przekraczając norm kaloryczności.

Odpowiednie posiłki

Zbilansowana Dieta 2000 kcal zwana jest redukcyjną. Musi zatem składać się z całkiem innych produktów niż kupowane w sklepach fast foody. Swoje zadanie spełnią oczywiście gotowane albo surowe warzywa, drób pozbawiony skóry, nabiał, ryby, jajka oraz nasiona niektórych roślin. Takie produkty są podstawą w opisywanej tutaj diecie.

Jeżeli skomponujemy posiłki złożone z powyższych artykułów żywnościowych, to będziemy mieć pewność, że otrzymamy najważniejsze witaminy oraz składniki odżywcze. Pozostaje jeszcze kwestia, jak duże powinny być takie porcje w ciągu dnia. Tą wątpliwość także należy rozwiać, rozmawiając bezpośrednio z dietetykiem.

Bezpieczna dieta dla każdego

Wydaje się, że z tej diety powinny skorzystać tylko osoby płci żeńskiej aktywne fizycznie, które chcą nieco zmniejszyć wagę swojego ciała. Tymczasem ów plan żywnościowy polecany jest także panom unikającym wzmożonego wysiłku (tym z brzuchem piwnym).

Dieta dostarczająca organizmowi 2000 kilokalorii jest jak najbardziej bezpieczna. Stosując ją, nie trzeba obawiać się żadnego zagrożenia dla zdrowia. Serce będzie pracować prawidłowo!