Skip to content Skip to footer

Czym należy się sugerować przy wyborze zbiornika na deszczówkę?

Warto wiedzieć, że wybranie zbiornika na wodę jest zdecydowanie łatwiejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy wiedzieć, jakie aspekty uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Naziemne zbiorniki plastikowe

Rekomendowane jest postawienie na zbiorniki, które będą wykonane z materiału cechującego się odpornością na warunki atmosferyczne. Produkt nie powinien również odbarwiać się w wyniku promieniowania UV. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie rozwoju glonów czy mikroorganizmów w zgromadzonej wodzie.

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że do tego celu stosowane są bardzo wysokiej jakości tworzywa sztuczne. Zbiorniki plastikowe są przede wszystkim lekkie. Użytkownicy nie będą mieli większych problemów z ich przetransportowaniem czy ustawieniem w odpowiednim miejscu. Godny uwagi jest fakt, że dostępne na rynku pojemniki mają kształt prostopadłościanu lub walca.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zbiorniki na deszczówkę mogą zostać wyposażone w kran ogrodowy. Dzięki temu użytkownik będzie mógł bardzo wygodnie pobierać wodę. Na rynku dostępne są także produkty z dodatkowym odpływem, który będzie pozwalał na skuteczne opróżnianie zbiornika. Rekomendowane jest zaopatrzenie się w zbiorniki znajdujące się w ofercie asortymentowej renomowanych producentów.

Podziemne zbiorniki plastikowe na wodę

Pojemniki plastikowe na wodę muszą cechować się odpowiednią wytrzymałością. Nie mogą zostać uszkodzone przez napierający na nie grunt. Świetnym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w produkty, które są odporne na niekorzystne warunki gruntowo-wodne. Oczywiście wspomniane informacje można bez większego problemu uzyskać u producenta określonego modelu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że podziemne pojemniki plastikowe na wodę są w zdecydowanej większości przypadków większe w porównaniu do naziemnych.

Mają od kilkuset do kilku metrów sześciennych pojemności. Możliwe jest dzięki temu gromadzeniem a następnie wykorzystywanie stosunkowo dużej ilości wody deszczowej. Użytkownicy mogą tym samym wykorzystać omawiany produkt do zasilania instalacji nawadniającej czy domowej instalacji. Nie można oczywiście zapomnieć, że w zbiornikach podziemnych są idealne warunki do gromadzenia wody.