Skip to content Skip to footer

Czym powinny wyróżniać się etykiety reklamowe?

Etykiety nie stanowią jedynie nośnika informacji – właśnie dlatego coraz więcej firm decyduje się na ich wykorzystanie do celów reklamowych. Trzeba uwzględnić, że mają one wpływ na wizerunek marki, a więc czasami rozsądniej zapłacić nieco więcej. Oszczędzanie na jakości zwykle przynosi skutki odwrotne do zamierzonych! Nie masz pojęcia, na jakie kwestie zwrócić uwagę? Sprawdź poniższe wskazówki!

Efektowny wygląd

Samodzielny druk etykiet wymaga posiadania specjalistycznych urządzeń. Oczywiście ich cena nie należy do niskich. Taki zakup kompletnie się nie opłaca! Z tego względu należy znaleźć godną zaufania drukarnię, która proponuje atrakcyjne ceny oraz dogodne warunki współpracy. Nalepki reklamowe muszą być atrakcyjne pod względem wizualnym, gdyż w innym przypadku nie wzbudzą zbyt dużego zainteresowania.

Rekomendowany jest fleksograficzny druk etykiet. Wspomniana technika zapewnia nasycone oraz wyraziste kolory. Nie bez znaczenia jest również wysoki poziom szczegółowości. Nie trzeba martwić się nawet o najmniejsze niedociągnięcia. Wydruk termotransferowy, czyli czarno-biały jest tańszą alternatywą.

Doskonałe właściwości

Etykiety samoprzylepne powinny przylegać nawet do nierównej powierzchni. Istotne jest, aby warstwa klejąca nie była zbyt słaba. Niektóre nalepki nie odrywają się od podłoża nawet w przypadku oddziaływania negatywnych warunków otoczenia m.in. wilgoci. Silne wiązanie pomiędzy etykietą, a oklejonym produktem, to absolutna podstawa.

Ważne jest, aby właściwości kleju nie słabły wraz z upływem czasu. Rolowanie się krawędzi etykiet to niepożądane zjawisko. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o złożeniu zamówienia należy poznać opinie na temat wybranej drukarni. Z pewnością okażą się one pomocne.

Niewygórowana cena

Druk etykiet wcale nie musi być drogi, jednak znalezienie odpowiedniego usługodawcy bywa sporym wyzwaniem. Jedno jest pewne – nie warto ograniczać się wyłącznie do drukarni stacjonarnych. Dobrze zapoznać się z ofertami znalezionymi w sieci.

Złożenie zamówienia online wcale nie jest skomplikowane, ani czasochłonne, a więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Zwykle można liczyć na kompleksowe wsparcie obsługi, co stanowi kolejną zaletę. To skuteczny sposób na to, aby sporo zaoszczędzić!

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Eticod.pl.