Skip to content Skip to footer

Dlaczego firma powinna postawić na program do fakturowania?

Należy mieć świadomość, że wybranie odpowiedniego programu do fakturowania będzie miało bardzo istotne znaczenie zarówno dla małych, jak i średnich firm. Na jakie aspekty trzeba zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Czym dokładnie powinien cechować się program do fakturowania?

Automatyczne uzupełnianie danych

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniana opcja umożliwi firmie zaoszczędzenie czasu i energii. W najprostszym możliwym ujęciu oznacza to, że właściciel firmy nie będzie musiał wypełniać wszystkich danych podczas wystawiania faktury.

Wystarczy umieścić w programie KRS, REGON, a także NIP. System będzie samodzielnie uzupełniał wszystkie pola. Jest to zatem ogromny atut dla firm, które wystawiają przynajmniej kilkanaście faktur dziennie.

Możliwość dokonania korekty faktury

Jest to kolejny bardzo często wymieniany atut przez przedsiębiorców. Należy mieć świadomość, że wspomniany aspekt odgrywa szczególną rolę w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z prowadzeniem biznesu.

Godny uwagi jest fakt, że błąd przy wypełnianiu faktury może także zdarzyć się przedsiębiorcy z kilkunastoletnim doświadczeniem. Rekomendowane jest zatem przed podjęciem decyzji o wyborze programu upewnienie się, czy istnieje możliwość dokonania korekty.

Limit wystawiania faktur

Jest to aspekt, na który muszą zwrócić uwagę przedsiębiorcy, którzy wiedzą, że w przeciągu miesiąca będą wystawiali bardzo dużą liczbę dokumentów.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że darmowe programy mają liczne ograniczenia. Należy mieć świadomość, że darmowa wersja systemu przeważnie będzie pozwalała na wystawienie maksymalnie 30 faktur w ciągu miesiąca.

Jakie kwestie trzeba wziąć jeszcze pod uwagę wybierając program do fakturowania?

Nie można przed podjęciem decyzji sugerować się tylko ceną. Znacznie lepszym parametrem jest stosunek jakości do ceny. Bardzo często wystarczy dopłacić miesięcznie 50 złotych, by cieszyć się z korzystania ze znacznie bardziej funkcjonalnego oprogramowania.

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na program do fakturowania znajdujący się w ofercie renomowanego procenta. Klient będzie miał dzięki temu całkowitą pewność, że tego rozwiązania używają także inni przedsiębiorcy.

Artykuł powstał woparciu o materiały znalezione na afaktury.pl.