Skip to content Skip to footer

Dlaczego plastikowe skrzynie na jabłka?

Na rynku dostępne są różne rodzaje skrzyń na jabłka. Wśród nich przede wszystkim wymienić można skrzynie drewniane i plastikowe. Od kilku już lat coraz większym zainteresowaniem cieszą się jednak plastikowe skrzynie na jabłka. Warto zatem wiedzieć, czym się charakteryzują i dlaczego tak wiele przedsiębiorstw stawia właśnie na skrzyniopalety plastikowe.

Praktyczne plastikowe skrzynki na jabłka

Plastikowe skrzynie są przede wszystkim praktyczne. Pozwalają na jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni oraz zapewniają uniwersalne rozwiązania w zakresie przechowywania i transportowania jabłek. Dostępne są one w różnych rozmiarach i typach. Dzięki temu każde przedsiębiorstwo wybrać może takie skrzynie, które najlepiej odpowiadać będą na konkretne potrzeby i oczekiwania. Fakt, że konstrukcja plastikowych skrzyń na jabłka pozwala na ich piętrowanie, umożliwia zaoszczędzenie miejsca w magazynie. Dużą zaletą plastikowych skrzynek na jabłka jest także to, że znakomicie zatrzymują one wilgoć i odporne są na negatywne działanie warunków atmosferycznych. Warto także podkreślić, że plastikowe Skrzynie na jabłka są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości.

Inwestycja w plastikowe skrzynki na jabłka

Inwestycja w skrzynie wykonane z plastiku na pewno się opłaca. Charakteryzuje je czystość, bezpieczeństwo i oszczędność. Są łatwe w przenoszeniu i można je, o czym już wspomniano, układać w stosy, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Tworzywa sztuczne, z których produkowane są skrzynie na jabłka, cechuje bardzo duża wytrzymałość. Oznacza to, że zakup takich skrzynek to inwestycja nawet na długie lata. Zakup nowych plastikowych skrzyń będzie konieczny znacznie rzadziej w przeciwieństwie do skrzyń drewnianych.

Plastikowe skrzynie a ekologia

Czy plastikowe skrzynki na jabłka mogą być ekologiczne? Odpowiedź brzmi tak, pod warunkiem, że postawi się na produkty wykonane w całości ze 100% recyklingowanego polipropylenu. Surowiec ten nie jest szkodliwy dla środowiska. Wynika to choćby z tego, że do produkcji skrzyń nie jest konieczna dodatkowa wycinka drzew. Poza tym, po zużyciu się skrzyń mogą być one przerobione na zupełnie nowe skrzynie bądź inne rzeczy wykonane z plastiku. To kolejny argument przemawiający na plastikowymi skrzyniami na jabłka.