Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto się zdecydować na zawiesie pasowe zakończone pętlami?

Zawiesia pasowe zakończone pętlami przeważnie szyte są z podwójnej, a także poczwórnej warstwy taśmy poliestrowej charakteryzującej się bardzo wysoką wytrzymałością.

Dlaczego warto zdecydować się na zawiesie pasowe zakończone pętlami?

Zawiesia pasowe zakończone pętlami są doskonałym produktem pomocniczym do przemysłowych zastosowań przede wszystkim przy podnoszeniu ładunków i transporcie. Omawiany produkt doskonale zda egzamin przede wszystkim w pracach przeładunkowych, gdzie konieczna będzie nie tylko i wyłącznie bardzo duża wytrzymałość, ale również mała masa zawiesi. Zawiesia pasowe można wykorzystać do przenoszenia np. rury o powierzchni impregnowanej, ponieważ nie przyczynią się one w żaden sposób do porysowania powierzchni rur.

Koniecznie trzeba także zaznaczyć, że ceny zawiesi pasowych są niższe w odniesieniu do tego typu produktów wykonywanych z innych materiałów. Ponadto zawiesie pasowe wykorzystywane jest także przy transporcie elementów, które zostały wyposażone w jeden punkt zaczepowy lub produktów, które nie mają punktów zaczepowych.

Jakie są zalety zawiesi pasowych zakończonych pętlami?

Zdecydowanie najczęściej wymienianym atutem tego rodzaju produktów przez użytkowników jest bardzo mały ciężar własny przy jednoczesnej dużej nośności. Zawiesie pasowe są ponadto odporne nie tylko i wyłącznie na oleje, ale również wilgoć, benzynę i inne ciecze przemysłowe.

Produkt jest również idealnym rozwiązaniem do delikatnych ładunków, które cechują się podatnością na różnego rodzaju uszkodzenia. Najwyższej jakości produkty dostępne na rynku mają gwarancję przez 24 miesiące.

Charakterystyka zawiesi pasowych zakończonych pętlami

Warto przede wszystkim mieć świadomość, że wszystkie dostępne na rynku zawiesia pasowe muszą spełniać określone normy europejskie. Produkty spełniają swoją funkcję w temperaturach od -40 do +100 stopni Celsjusza. Nośność najbardziej renomowanych produktów wynosi nawet do 20 ton.

Należy pamiętać, aby decydować się na zakup produktów najwyższej jakości, ponieważ będą one w stanie spełniać wszystkie wspomniane wcześniej funkcje. Zakup produktu, którego zadaniem jest zabezpieczenie ładunku nie można traktować jako kosztu, jest to bowiem inwestycja.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.