Skip to content Skip to footer

Szatkownica ręczna, czyli sprzęt który warto mieć

Gotowanie stało się jednym z najpopularniejszych hobby. Ludzie lubią spędzać czas w kuchni, gdyż jest to dla nich forma na spędzenie czasu oraz oderwanie się od otaczającej rzeczywistości. Z tego powodu, wielu z nich specjalizuje się w przygotowywaniu produktów kiszonych, a do ich wykonania niezbędna jest szatkownica ręczna.

Dlaczego kiszonki?

W ostatnich kilku latach powstało wiele badań na temat ich wpływu na zdrowie człowieka. Okazało się bowiem, że dzięki bakteriom przez które dochodzi do fermentacji, można przywrócić poprawnie funkcjonującą florę bakteryjną jelit. Okazuje się też, że jest to pierwsza bariera ochronna człowieka przeciwko wszelkim wirusom i bakteriom. Bez niej, trudno poradzić sobie z chorobami oraz marzyć o wysokiej odporności.

Z tego powodu, kiszonki przebojem wdarły się do naszych jadłospisów co sprawia, że szatkownice ręczne stają się coraz bardziej popularne wśród domorosłych kucharzy. Dzięki nim, można przygotować królowę polskich kiszonek – kapustę!

Przyjemność w kuchni

Poza tym, że dzięki szatkownicom ręcznym możliwe jest przygotowanie kapusty kiszonej, pozwalają także zrobić inne równie dobre dania. Modra kapusta bez tego urządzenia to prawdziwa męka, dlatego każda śląska gospodyni powinna mieć w swoim kuchennym arsenale chociaż jedną szatkownicę. Poza tym, będzie idealnie sprawdzała się podczas przygotowywania innych surówek jak np. coleslaw.

Jednocześnie, szatkownice ręczne mogą być wielofunkcyjne i z powodzeniem kroić wszystkie inne miękkie warzywa jak pomidor oraz owoce (jabłko, kiwi czy pomarańcza). W ten sposób, żadna sałatka, nawet owocowa, nie będzie stwarzała jakiegokolwiek problemu.

Podsumowując, dzięki zastosowaniu szatkownicy ręcznej można z powodzeniem przyrządzać wiele różnorodnych dań. Spośród z nich z całą pewnością należy zwrócić uwagę na możliwość przygotowania kapusty kiszonej, która pełni bardzo pożyteczną rolę w odżywianiu człowieka. Zastosowanie szatkownicy nie jest ograniczone jedynie do tego dania, gdyż bardzo dobrze sprawdzi się również podczas gotowania innych potraw. Tym samym, warto pamiętać, iż istnieją modele wielofunkcyjne, które będą dobrze sprawdzały się podczas krojenia innych warzyw i owoców. To prawdziwa gratka dla każdego domowego kucharza!

Szatkownice ręczne dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.