Skip to content Skip to footer

Dlaczego żywica poliuretanowa to dobry wybór na posadzkę?

Jaki rodzaj podłogi wybrać w mieszkaniu? Zazwyczaj zależy nam na tym, by była żywotna, odporna na uszkodzenia i modna. Oprócz standardowych paneli oraz desek drewnianych, mamy do wyboru jeszcze inne materiały, na przykład żywice. Dlaczego żywice poliuretanowe to doskonały pomysł na podłogę do wnętrza?

Z hal przemysłowych do domów

Jeszcze do niedawna podłogi z żywicy poliuretanowej kojarzyły się nam z firmami i halami. Nic w tym dziwnego, wybiera się je ze względu na olbrzymią trwałość w miejscach, gdzie panuje ciągły ruch nie tylko pieszy, ale i kołowy. Żywice bowiem są bardzo odporne.

Od jakiegoś czasu szturmem weszły na salony. Stało się tak ze względu na mnogość wariantów kolorystycznych. Żywice poliuretanowe mogą zagościć w przedpokoju, salonie, a także pokoju dziecięcym. Będą wyglądać pięknie przez długie lata.

Jakie są zalety żywic poliuretanowych?

Oprócz wspominanej wcześniej twardości i trwałości cechują się wysokim poziomem estetyki. Prezentują się naprawdę stylowo i elegancko. Dodatkowo nie trzeba na nie stosować żadnych lakierów, by uzyskać błyszczący efekt.

Co więcej, można dzięki nim stworzyć także matową podłogę Taka żywica jest odporna na niszczące działanie promieni UV, dzięki czemu podłogę tego typu można bez problemu położyć w pomieszczeniach, gdzie przez większość dnia wpadają przez okno ostre promienie słoneczne. Na pewno dla osób, które cenią sobie aspekt wizualny, ważne będzie to, do jakich typów pomieszczeń pasują Żywice poliuretanowe.

Nowoczesność i styl industrialny

Posadzki temu rodzaju najlepiej będą się prezentować w kompozycji ze stylem minimalistycznym i nowoczesnym oraz loftowym. Zastosowanie żywicy na podłogę zakłada rezygnację z dywanów, by pokazać jej cały blask, więc na pewno powinny ją wybrać osoby, które lubią wnętrza nieprzeładowane tekstyliami.

Warto zainwestować we wspomnianą posadzkę ze względu na jej liczne zalety, zarówno w aspekcie funkcjonalnym, jak i estetycznym. Taka podłoga na pewno będzie przyciągać uwagę oraz zachwycać.