Skip to content Skip to footer

Drzwi biurowe ze szkła

Jeśli mielibyśmy porównać drewniane drzwi i te wykonane ze szkła, to zdecydowanie druga opcja wiedzie prym, jeśli chodzi o poprawę wyglądu pomieszczenia biurowego. Jednakże są one nie tylko estetyczne, ale także bardzo funkcjonalne i można je przez to spotkać w coraz większej ilości nowoczesnych biur.

Drzwi biurowe szklane

Drzwi biurowe, wykonane ze szklanej tafli, mogą istotnie zmienić charakter pomieszczenia biurowego. Z pewnością gwarantują bardziej nowoczesny design. Jednak aby były one dopasowane stylistycznie do konkretnego wnętrza, należy dobrać je w odpowiedniej odsłonie.

Dopasowanie szklanych drzwi biurowych do danej aranżacji zależy głównie od specyfiki wybranego wypełnienia. Jeśli mamy do czynienia z klasycznymi wnętrzami, najlepiej sprawdzą się szyby piaskowane oraz z matowym wykończeniem. W przypadku nowocześnie urządzonych pomieszczeń idealnym wyborem będą przezroczyste drzwi z połyskiem.

Zalety drzwi ze szkła

Niewątpliwie główną zaletą szklanych drzwi biurowych jest ich wygląd. Względy estetyczne są najczęstszym powodem wyboru tego rodzaju drzwi do pomieszczeń biurowych. Ale czy to jedyna zaleta, jaką posiadają drzwi ze szkła?

Wartym zauważenia jest także fakt, iż ten typ drzwi wprowadza do wnętrza sporą ilość światła. W sytuacji, gdzie w pomieszczeniu biurowym nie ma okien, szklane instalacje sprawdzą się wręcz idealnie.

Wady drzwi ze szkła

Z jednej strony większy dostęp do światła, dzięki drzwiom szklanym, będzie ogromną zaletą, z drugiej zaś poczucie intymności będzie znacznie zaburzone. Przezroczyste drzwi nie sprawią, że będziemy czuć się komfortowo.

Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie wybór matowego wypełnienia szklanych drzwi, co zdecydowanie ograniczy widoczność i poprawi komfort oraz poczucie odrębności. Niestety jedną z wad drzwi szklanych jest to, że nie izolują wystarczająco od hałasu. Szkło nie jest dobrym materiałem w tej kwestii. Również problem ich zabrudzenia może być ich wadą, choć z tym problemem można sobie szybko poradzić. Na rynku dostępne są specjalne preparaty do czyszczenia szklanych drzwi.

Jak widać, drzwi szklane mają swoje zalety oraz wady i to od specyfiki pracy w biurze zależeć będzie, czy warto je zamontować.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas