Skip to content Skip to footer

Higieniczne warunki pracy, czyli rękawiczki lateksowe bezpudrowe

Rękawiczki jednorazowe to akcesoria niezbędne w bardzo wielu branżach. Chronią dłonie nie tylko przed różnego rodzaju chemikaliami, ale również przyczyniają się do bezpiecznej i higienicznej pracy w placówkach medycznych, kosmetycznych, gastronomicznych czy hotelach. Są podstawowym wyposażeniem, które należy zapewnić pracownikom.

Właściwości rękawiczek lateksowych

Tego rodzaju rękawiczki zostały wyprodukowane z materiału, jakim jest lateks. W odróżnieniu od lateksu pozyskiwanego drogą chemiczną, lateks naturalny otrzymuje się z niektórych gatunków roślin oraz drzew. Jest masą bardzo plastyczną i rozciągliwą. Dzięki temu produkty z niego wytworzone również odznaczają się takimi właściwościami.

Rękawiczki lateksowe bezpudrowe są bardzo wytrzymałe, rozciągliwe i świetnie dopasowują się do każdego kształtu dłoni. ich uniwersalna budowa pozwala na dopasowanie rękawiczki zarówno do dłoni prawej, jak i lewej.

Produkty te są dostępne w kilku rozmiarach. Dzięki temu można bez problemu dopasować je do mniejszej i większej dłoni. W zależności od rodzaju mogą być one od środka pokryte specjalnym pudrem.

Rękawiczki lateksowe bezpudrowe

W sklepach dostępne są rękawiczki z pudrem oraz bez niego. Te pokryte pudrem znacznie łatwiej wielokrotnie zdejmować oraz zakładać podczas pracy. Nie zawsze jednak zachodzi taka potrzeba, więc te bez powłoki pudrowej również świetnie spełniają swoją rolę.

Rękawiczki lateksowe bezpudrowe pozostawiają dłonie czyste, co jest również bardzo ważną zaletą dla stosujących je osób. Wybór jednego i drugiego wariantu jest więc całkowicie uzależniony od osobistych preferencji.

Dodatkowe zalety rękawiczek lateksowych bezpudrowych

Produkt ten idealnie zabezpiecza dłonie przed niebezpiecznymi i drażniącymi substancjami, z jakimi mogą mieć styczność placówki medyczne czy salony kosmetyczne. Są także niezastąpione w pracach porządkowych oraz w branży gastronomicznej.

Zapewniają sterylne i higieniczne warunki pracy. Są bardzo rozciągliwe oraz odporne na rozrywanie. Dzięki zastosowaniu rolowanego mankietu zakłada oraz zdejmuje się je bez żadnego problemu. Najważniejsze jest, aby dobrać właściwy rozmiar rękawiczek. Można zakupić je we wszystkich popularnych rozmiarach i pakowane są w rożnych ilościach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.