Skip to content Skip to footer

Jakie są najpopularniejsze pojemniki magazynowe dostępne na rynku?

Producenci oferują bardzo wiele różnorodnych pojemników magazynowych, dlatego też wybranie tych najlepszych nie jest prostym zadaniem. Niniejszy artykuł to idealny wybór właśnie dla tych osób, które chcą poznać najpopularniejsze rodzaje skrzyń magazynowych i dowiedzieć się jednocześnie w jakich zadaniach sprawdzą się one najlepiej.

Składane pojemniki magazynowe

Jeżeli chodzi o funkcjonalność i praktyczność, to zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się składane pojemniki magazynowe wykonane z wytrzymałego plastiku. Największym atutem pojemników tego typu jest oczywiście to, że gdy nie są one aktualnie używane, to można je szybko złożyć, dzięki czemu zajmują mało wolnego miejsca. Najlepsze Skrzynie magazynowe po złożeniu ograniczają objętość nawet o 85%. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że pojemniki tego typu z powodu nietypowej konstrukcji są znacznie mniej wytrzymałe. Godne polecenia są przede wszystkim składane pojemniki przeznaczone do automatycznej i półautomatycznej obsługi magazynowej.

Pojemniki sztaplowalno-gniazdowe

W branży transportowej spotkać można także niezawodne pojemniki sztaplowalno-gniazdowe, dzięki którym można zaoszczędzić sporo cennego miejsca. Pojemniki tego typu zbudowane są w taki sposób, aby można było umożliwić wkładanie ich jeden w drugi. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu można zaoszczędzić nawet 75% objętości. Sztaplowalno-gniazdowe skrzynie magazynowe wyróżniają się lekko stożkowym kształtem. Pojemniki są bardzo proste w obsłudze i co najważniejsze dostosowane są nawet do bardzo dużych obciążeń w stosach. Do skrzyń można dokupić specjalne pokrywy, dzięki którym znacząco zwiększa się szczelność i odporność na zabrudzenie.

Pojemniki magazynowe z dodatkową pokrywą.

Skrzynie magazynowe zamykane doskonale sprawdzą się przy transportowaniu tych ładunków, które wymagają szczególnej ochrony. W większości przypadkach pokrywy dokupuje się osobno, ale nie zawsze jest to normą. Nowoczesne skrzynie posiadają znormalizowane wymiary, dlatego też bez problemu można dokupić pokrywy od różnych producentów. Wyróżnić należy także nowoczesne skrzynie przegrodowe, które na szeroką skalę wykorzystywane są w branży piwowarskiej i wymagającym przemyśle rozlewniczym.