Skip to content Skip to footer

Kilka kroków w konturowaniu twarzy

Konturowanie twarzy jest bardzo popularne, ponieważ sprawia, że możemy odmienić swoją twarz a także makijaż. By nabrać wprawy w konturowaniu na pewno trzeba je poćwiczyć i mieć wiedzę, od czego konkretnie zacząć. Jeżeli jednak już sprawdzimy wszystkie kroki konturowania twarzy, na pewno będziemy zadowoleni z ostatecznego efektu.

Konturowanie twarzy krok po kroku

Konturowanie twarzy na pewno nie uda się, kiedy w swojej kosmetyczce nie będziemy mieć odpowiednich kosmetyków. Tu należy postawić na dobrej jakości produkty, ponieważ tylko wtedy będą one nakładane warstwowo i będą też pięknie prezentować się na skórze bez efektu maski, rozmazywania się czy spływania z twarzy po kilku godzinach. Pierwszym krokiem konturowania twarzy jest naniesienie na skórę cienkiej warstwy podkładu. Następnie należy przejść do rozjaśniania miejsc, które chcemy uwypuklić.

Tak więc należy nałożyć korektor na środkową część czoła, ale pod warunkiem, że nie jest ona zbyt wysokie. Następnie korektor nakładamy pod oczami, na całej długości nosa, ponieważ wtedy będziemy mogły go wyszczuplić, a także na środku brody i pod łukiem kupidyna, czyli łukiem pod ustami. Ważne też, by rozjaśnić boki dolnych warg i wybrane partie twarzy. Następnie należy zacząć blendować kosmetyki czyli umiejętnie połączyć korektor z podkładem, który wcześniej nałożyliśmy na skórę.

Drugi krok konturowanie twarzy

W kolejnym kroku przystępujemy do użycia bronzera. Bronzer rozprowadzamy tuż pod kościami policzkowymi, następnie przechodzimy do skroni, które pokrywamy podwójnymi kreskami wykonanymi bronzerem. To samo należy zrobić w zewnętrznych kącikach nosa i brody. Na koniec należy dokładnie zblendować bronzer, aby ten idealnie wtopił się w kolor podkładu i naturalnie podkreśl wybrane części twarzy. Jeżeli nie do końca wiemy jak nanieść bronzer, możemy posiłkować się różnego typu filmikami, które znajdziemy w internecie. Po poćwiczeniu tego na pewno nabierzemy wprawy.

Trzeci krok konturowanie twarzy

Na koniec na twarz należy nanieść róż, który pięknie ożywi skórę, zaś cały makijaż lekko przyprószyć pudrem w celu jej zmatowienia, a także przedłużenia trwałości wykonanego makijażu. Po tym etapie możemy cieszyć się pięknie wykonturowaną twarzą, trwałym makijażem i odmieniony wyglądem.

Kosmetyki do konturowania twarzy kupisz na Kosmetykizameryki.pl