Skip to content Skip to footer

Krzesła barowe w polskiej kuchni

Urządzenie kuchni bardzo często bywa kłopotliwe. Dotyczy to jednakowo nowo budowanych mieszkań oraz tych, które już istnieją na rynku wtórnym. Powody, dlaczego tak jest, są oczywiście dość złożone.

Dlaczego w polskich mieszkaniach trudno jest urządzić kuchnię?

Przyczyn, dlaczego w naszym kraju kuchnia bywa najczęściej najtrudniejsza do urządzenia, jest kilka, ale można skupić się na dwóch najważniejszych. W przypadku mieszkań, które już istnieją na naszym rynku głównym powodem problemów z urządzeniem mieszkań, jest niedopasowanie rozmiaru kuchni i jej lokalizacji. Wynika to z dwóch rzeczy. Mieszkania, które zostały zbudowane w okresie przedwojennym, zazwyczaj były dzielone po wojnie na mniejsze, co wymusiło najczęściej lokalizowanie kuchni w innym pomieszczeniu. Kryterium było nie tyle dobre wybranie pomieszczenia, ile bliskość mediów.

Mieszkania wybudowane w okresie powojennym w PRL, z założenia miały mieć małą kuchnię. Władza ludowa zakładała, że w socjalizmie większość posiłków takich jak obiady, będą spożywane w stołówkach zakładowych itp. Rzeczywistość zweryfikowała te plany, jednak miliony mieszkań w tym czasie powstały, najczęściej zza małymi lub nawet absurdalnie małymi kuchniami.

Współcześnie budowane mieszkania wcale nie są dużo lepsze pod tym kątem. Wynika to z tego powodu, że nasz rynek jest specyficzny. Brakuje na nim wiele mieszkań, co powoduje, że inwestycje budowlane są realizowane na zasadzie takiej, że próbuje się wcisnąć w budynku mieszkań jak najwięcej, co czasem wymusza dziwny rozkład mieszkania, a największą tego ofiarą jest właśnie kuchnia.

Kuchnia z salonem

W takiej sytuacji najlepszym i oczywiście często praktykowanym rozwiązaniem jest urządzanie salonu, wraz z kuchnią. Nie jest to w ogóle zły pomysł, ale w większości polskich mieszkań jest to bardziej nie kwestia wyboru, ile konieczności. Oczywiście takie rozwiązanie często jest związane z burzeniem ścian działowych. Są takie mieszkania, gdzie na takie działanie jest konieczna zgoda na budowę, ponieważ zakres prac jest znaczący.

Wyposażenie

Tego typu kuchnia wymaga odpowiedniego urządzenia. Kluczowym tutaj aspektem jest posiadanie wysokiego blatu roboczego, który może służyć również za stół. Tak zwana lada nie będzie jednak funkcjonalna, jeśli w kuchni nie pojawią się Krzesła barowe do kuchni. Krzesło barowe do kuchni pozwala na w miarę wygodne spożywanie posiłków, jednocześnie brak oparcia w krzesłach barowych do kuchni powoduje, że można je wygodnie schować pod ladą, kiedy krzesło barowe do kuchni aktualnie nie jest używane.