Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę wybierając stolik kuchenny?

Zakupienie praktycznych i stylowych mebli kuchennych niestety nie jest prostym zadaniem. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele fantastycznych mebli, dlatego też wybranie tych najlepszych może zająć naprawdę sporo czasu. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na jakie elementy warto zwrócić szczególną uwagę, aby dokonać udanego zakupu.

O czym należy pamiętać?

Zakupienie nowego stolika kuchennego to dopiero połowa drogi do sukcesu. Warto zadbać również i o to, aby mebel ten posiadał porządne oświetlenie. Jeżeli chodzi o popularne stoły okrągłe rozkładane, to w pierwszej kolejności warto postawić na lampy wiszące nad centralnym punktem blatu. Trudniejszym zadaniem jest dobranie oświetlenia do klasycznych stołów prostokątnych. Okrągłe stoły są doskonałym wyborem przede wszystkim dla rodzin z małymi dziećmi. Stoły okrągłe rozkładane nie posiadają ostrych kantów, dzięki czemu można uniknąć groźnych wypadków.

Meble proste w aranżacji

Rozkładany stolik kuchenny jest zdecydowanie łatwiejszy w aranżacji niż prostokątne stoły. Jest to idealny wybór dla osób, które cenią sobie swobodę w wystroju swojego wnętrza. Prostokątne stoły bardzo często narzucają symetryczny układ krzeseł. W przypadku okrągłego blatu oczywiście nie ma takiego problemu. Bez żadnego większego problemu możemy postawić na nieparzystą liczbę krzeseł.

Cenne wskazówki

Wybierając stolik kuchenny rozkładany warto zwrócić uwagę również na jego rozmiar. Mowa tutaj oczywiście o rozmiarze przed i po złożeniu. Pamiętać należy zawsze o pozostawieniu odpowiedniego miejsca na odsunięcie krzeseł. Zaleca się, aby odległość stołu od ściany wynosiła przynajmniej 60 cm. Jeżeli z tyłu ma być swobodne przejście, to warto pozostawić przynajmniej 90 cm wolnej przestrzeni. Na rozmiar stolika kuchennego powinny zwrócić uwagę przede wszystkim te osoby, które w kuchni mają mało miejsca do zagospodarowania. Okrągłe stoły najlepiej prezentują się na środku pomieszczenia. W żadnym wypadku nie powinno ustawiać się ich w rogu. Okrągłe stoły są bardzo praktycznie i ładnie się prezentują nie tylko w nowoczesnej, ale również i klasycznej kuchni. W dzisiejszych czasach warto postawić przede wszystkim na stoliki kuchenne z drewnianym blatem. Dębowy stół rozkładany może służyć nawet przez kilkanaście lat, dlatego też jest to jedna z tych inwestycji, która na pewno bardzo szybko się zwróci. Pamiętać należy jedynie o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć blat.